Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon félek a központi...

Nagyon félek a központi felvételitől. Hogy lehetne felkészülni?

Figyelt kérdés
A matek tanárunk egy adag khm volt és most így 8.-ban jöttek rá, hogy gáz van és le kellene cserélni. de ez a félév semmire se elég (kb. 1-2 év fullra kiesett az egész osztálynak) most írtunk matekból próba felvételit és 12 pontom lett XDXD najó ez nem vicces de nah. Magyarból szerintem elég jó vagyok.Legalábbis a tanár ezt mondja. A jegyeim se rosszak csakhát lusta vagyok és ezért van 1-2 egyesem fontos tantárgyakból mert hát óráról órára kell tanulni! :D A szüleim nem akarják, hogy járjak külön tanárhoz, mivel apukám matekból jó (de kb. sosincs itthon) anyukám magyarból vele szoktam gyakorolni dolgozatok előtt. Én akarok :( De 2 hónap eltelt már az évből nem hiszem, hogy bárki is vállalna még gyereket :/ Valami tipp?

2019. nov. 14. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Internetről letöltöd a felvételi feladatsorokat, és a javítási útmutatót. Megoldod a példasorból amit csak tudsz, utána az útmutató alapján kijavítod. Ha valamit nem értesz, az megkérdezed apukádtól, amikor hazajön.

Ezután, legkésőbb másnap újra megoldod az összes feladatot, ami elsőre nem volt hibátlan, megpróbálva felidézni a megoldási meneteket. Újból javítod, és így tovább.

Apukáddal is megállapodhatsz rendszeres időpontban (pl.kedd este 7-8, szombat de 10-11), és akkor ő is könnyebben szakít rád időt. A papád a tankönyveidből is tud neked választani adott típusú gyakorlőfeladatokat, ha valmi különösen nehezen menne.

2019. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Szal a matek tanárod egy khm volt, magyarból te vagy lusta. A Tescoba jó leszel...árufeltöltőnek. Tudod, ennyi idő alatt bőven fel lehet készülni, már ha akar az ember.
2019. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 1/2 válaszolóval. Annyit tennék hozzá, hogy a megoldott, és megértett feladatokat a megoldással együtt megtanulod. Ez azért nagyon fontos, hogy ha hasonlóval találkozol a felvételin, akkor beugorjon, hogy ilyet láttál már, és azt hogyan oldottad meg.
2019. nov. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hová szeretnel felvetelizni?
2019. nov. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
En is most megyek gimibe és az oktatas.hu oldalon rengeteg feladat van az előző évekből...azokat érdemes csinálni mert az idei felvételi is hasonló lesz.
2019. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dlsb-be NE
2020. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!