Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápoló/Csecsemő és gyermek...

Ápoló/Csecsemő és gyermek ápoló OKJ végzettséggel hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Teljesen homály nekem, hogy hogy van ez az egész. Olyan végzettséget szeretnék, hogy ne csak ágytálazzak, ágyneműt húzzak, hanem vehessek vért, rakhassak infúziót, tehát mindent csinálhassak. (Tehát nem segédápoló)

Ha elvégzek egy ápolói vagy csecsemő és gyermek ápolói OKJ-t, akkor bármilyen kórházi osztályon dolgozhatok? Vagy hogy van ez? Legszívesebben gyermek/újszülőtt/felnőtt intenzívre mennék, de tetszik bármelyik gyerek osztály, újszülőtt osztály, sürgősségi.... szóval ha elvégzem az OKJ-t akkor ezek közül pl bármelyikre felvennének, vagy külön kell mindhez szakirányú végzettség? Minden információ érdekelne, kérem aki képben van, írjon! Köszönöm!



2020. szept. 2. 01:36
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Bölcsőde.
2020. szept. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

1!


Ugyan mit keresne egy ápoló a bölcsődében? Oda gondozó kell.



Kérdező!


Kórházak gyermek osztályai.

2020. szept. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
A bölcsik egészségügyi-gyermekjóléti intézményrendszerhez tartoznak, így lehet ápoló a bölcsiben, kedves 2.
2020. szept. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

3!


Nem, nem igy van. Az egészségügyi és szociális rendszerhez tartozik és az elvárt végzettség csecsemő- és kisgyermekgondozo. Köze nincs az ápolóhoz, kedves 3.

2020. szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Kérdésedre válaszolva, el kell végezned egy segédápolói képzést, annak vannak moduljai, azt pontosan megtalálod az interneten. Alapápolás mellett megtanítanak infúziót összerakni, előkészíteni tálcákat, injekciózni, vért venni. Utána erre épül a szakápoló. Mindenhova szakosodni kell elvileg, gyakorlatilag nem tudom mennyire veszik szigorúan ezt kórházon belül.

De nincs akkora emberhiány, mint ahogy mondják.

Mivel nem hiányszakma, gyakorlatra sem kaptam egy forintot sem.

2020. szept. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%

4.

Akkor nem tudom mit kerestem bölcsiben mint ápoló.

2020. szept. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

6!


Na azt én sem, azon kívül hohy kamuzol. 😙

2020. szept. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13%
Vagy csak szimplán hiányos a tudásod.
2020. szept. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8!


Nem, nem hiányos a tudásom. A húgom 30 éve dolgozik mint bölcsődei gondozónő. Anno valóban egészségügyi végzettséggel lehetett valaki gondozónő, de úgy 20 éve már kötelező a kisgyermeknevelo és csecsemogondozo szakképzettség.

2020. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!