Maradjak vagy váltsak ?

Figyelt kérdés
Most egy szakgimnáziumba vagyok turisztikai technikus szakon de én úgy terveztem hogy továbbtanuláskor műszaki szakra szeretnék menni persze ha felvesznek de most a kérdésem az hogy ha én egyetemen mérnöki diplomát szeretnék akkor maradjak turisztikai szakon vagy könnyebb/jobb lenne ha átmennék egy gimnáziumba vagy egy szakgimnáziumba egy műszaki beállítottságú szakra? Persze nem kioktatás szeretnék hogy miért mentem turisztikára hanem érvekkel alátámasztott válaszokat. Válaszokat előre is köszönöm.

2020. szept. 2. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Hanyadikos vagy? Milyen a matek oktatás most? Az a legfontosabb, sokan ott bukják el az első évet egyetemen, hogy a matek nehéz, és feladják.

Ha gyenge vagy alig van matek, akkor mindenképp válts vagy magántanár, ha már 11-12-es vagy és megengedheted.

Ha műszaki pályán gondolkodsz, érdemes már középsuliban megalapozni.


Nálunk egy srác építészeti szakközépből jött (ma már szakgimi lenne), és azért érezhető volt, hogy nehéz a matek neki. Viszont nagyon szorgalmas és szereti a szakot, sokat gyakorolt, úgyhogy megcsinálta szépen. Nem lehetetlen :)

Szerintem válts mihamarabb.

2020. szept. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
9.es vagyok, a matek oktatás igazából jó de mellette még járok 1 éve magán matek tanárhoz
2020. szept. 3. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Tehát most kezded a középsulit?

Akkor válts nyugodtan, nem hiszem, hogy megkapod ott azt a matek képzést. Ha nagyon szereted a sulit/osztályt/szakot, akkor maradhatsz magántanárral, de kell rá sok külön idő és tanulás. Nem tudom, közoktatásban hogy megy a suliváltás, év közben is, vagy csak év végén, esetleg félévkor?

Ha nem szeretnél elszakadni az osztálytól meg macerás a váltás és félsz, akkor a magántanár se rossz megoldás. Csak rá kell szánnod azt a plusz pénzt és időt. Ezért lenne jobb váltani.

Műszaki szakra csak olyanra menj, ami érdekel is és ahol jó a matek. Legjobb egy matek/fizika szak lenne gimiben. De lehet, ezt csak azért mondom, mert én is oda jártam :) Mindenesetre matek után a fizika sem árt.


Mi lenne az egyetemi szak? Vagy okj? Bprof?

2020. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök Bsc
2020. szept. 3. 18:45
 5/6 A kérdező kommentje:
És az iskola váltásra vonatkozólag szakgimibe mennék csak Gépgyártástechnológiai technikusnak mert szerintem talán az áll legközelebb a Gépészmérnökhöz oktatásilag és úgy alapból is.A váltást pedig félévkor vagy év végén gondoltam
2020. szept. 3. 18:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha jó a tanítás és nem annyira szeretnék váltani meg macerás is, akkor esetleg emelt matek vagy emelt fizika érettségit kéne tennem az egyetemi felvételi esélyeim miatt?
2020. szept. 7. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!