Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné felvenni ezt a tárgyat...

Megérné felvenni ezt a tárgyat ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Neptunon a tárgyfelvételnél megnéztem a "Minden további intézményi tárgy" menüt is, hogy más karok milyen tárgyakat (gondolom nagyrésze szabvál) hirdettek meg. A tárgyak többsége ütközne a kötelezőimmel, de találtam egyet, ami pénteken lenne (akkor már nincs órám), de ehhez utaznom kéne 1 órát, majd onnan eljutni a karra még egy 15-30 percet (attól függ mivel megyek) bőröndökkel legalább. Mivel pár hét múlva nagy eséllyel beáll a távoktatás (ezen a külsős karon szerintem előbb is, mint nálunk) gondolom ez is online menne a továbbiakban, utaznom se kéne.

Ez a tárgy 4 kreditet érne, kollokviumnak minősül. Kacérkodtam a gondolattal, hogy felveszem, de szerintem el is fogom ezt vetni, mert lesz vagy 4 kollokviumos tárgyam, kutatok is meg nyelvvizsgára is készülnék, meg túl lépném a 40 kreditet is, ha ezt felveszem.


Kicsikét beleéltem magam abba, hogy lejárok, meg én leszek az egyedüli hallgató (lehet el sem indíthatja egy emberrel). Fejben minden szép és jó, csak belegondolni a valóságba már nem annyira.

Szerintetek attól még írjak az oktatónak, hogy érdekelne a tárgya, csak ilyen helyzet áll fenn?


2020. szept. 3. 20:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed úgy, hogy ekkora terhelés mellett is mindenképpen akarod a tárgyat, mert annyira érdekel, akkor szerintem ne vedd fel. Érdekel a téma? Olvasgasd a tankönyvet amit vesznek/nézz utána az egyes témáknak, de ha nem vagy annyira szenvedélyes ez iránt a téma iránt hogy 40+kredittel, kutatással, nyelvvizsgázással is lazán bevállald mert te úgy érzed hogy KELL, akkor hagyd.

De amúgy előbb megoldódik:egyetlen hallgatóval nem fog elindulni a tárgy. Ez persze egyetemenként máshogy van, de nálunk pl. 10 ember alatt nem indul el tárgy (kivéve nyelvóra). Szóval 1 emberre biztos nem fogja megtartani a tanár.

2020. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!