Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mennek sokan gazdálkodás...

Miért mennek sokan gazdálkodás és menedzsment szakra?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan ezt a szakot választják, de nem értem miért? Csak azért mert jól kereső munkát találnának vele? Vagy mert egyszerűen nem volt más ötletük? Szerintetek miért?

kiváncsiságból kérdezem csak :)



2020. szept. 7. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
7%
Mert sokan szeretnek gazdálkodni és menedzselni.
2020. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%
Kicsit ez is, kicsit az is. Szerintem ez a legáltalánosabb gazdasági képzés, ezért mondjuk nem árthat mellé valamilyen mester is.
2020. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
98%

Először is az egyetemi szakok a valós foglalkozások maximum felét fedik le, azaz rengeteg olyan foglalkozás létezik, amelyhez nincs adekvát egyetemi képzés. Ezeket a munkákat minél szélesebb spektrumú / minél általánosabb szakokkal lehet valamennyire lefedni. A gazdmen pont ilyen. (Példa: stratégiai beszerzés. Nagyon fontos szakma, de nincs “beszerző” szak.)


Másodszor is Magyarországon még rosszabb a helyzet, full elavultak a képzéseink. Full alapszakok nincsenek itthon, mint például web- és multimédiafejlesztő; de nincs statisztika sem, ahogyan adatanalitika sem. Röhej.


Az eleve szűk választék nagy részéről azt sem tudják az emberek, de a szüleik sem, hogy eszik-e vagy isszák. A felvételi pontokból tájékozódnak szerintem, “10.000 légy nem tévedhet” logikával. (Valahol ez logikus is amúgy.) Így lehet, hogy teljesen mihaszna szakok (nemzetközi kapcsolatok stb.) nagyon népszerűek.


A gazdmen nem rossz szak egyébként, egy kis ez, egy kis az, később lehet belőled szinte bármi.

2020. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!