Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan zajlik egy felvételi...

Hogyan zajlik egy felvételi egy rendészeti suliba? Pl:szakközép,szakgimnázium

Figyelt kérdés
Pontosan hogyan zajlik? Mit kell ott csinálni? Vagy hogyan? Sokat kutattam de nagyon nem tálaltam semmit csak hogy van erőléti meg pszichológia. De a kettő hogy zajlik akár szakközépbe akár szakgikibe
2020. szept. 8. 21:14
 1/4 vantel ***** válasza:
0%

Rendészeti szakiskolán a felvételi: van egy nagy asztal, arra kiraknak véletlen sorrendben kihelyezett tárgyakat. Majd lemérik tessúlyod wés magasságod melyből kivonják székleted súlyát.

Majd azt mondják tegyél rendet. Lemérik az időt mennyi idő alatt teszel rendet. Értékelik a rend fokozatot is. Ha jól csinálod akkor az első negyed éves vizsga is meg van.

Fő iskolán már számító gépen kell rendet csinálni.

Ha kaotikumba jelentkezel akkor a fordítotja történik.

2020. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És szakiskolán is kapsz érettségit? Mert eddig tetszenek a szakiskolák :). De köszönöm hogy le írtad
2020. szept. 8. 23:09
 3/4 vantel ***** válasza:
40%
Van olyan szak iskola amiben adnak éretségit. Rendszeresen vizsgálják éretségi fokodat és amikor a cukor szinted már elég magas akkor érettnek nyilvánítanak!
2020. szept. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én iskolába (régen szakgimi volt, most már technikum) úgy csinálták, hogy behívták a rendészetre és honvéd-kadétra jelentkező diákokat és csináltak egy orvosi és egy fizikai állapotfelmérést. Ezután kb 1 hónappal később a jelentkezőket behívják elbeszélgetésre, ahol elmondják, hogy ők miért itt akarnak tanulni, miért ez stb..


Amíg nem jelentkeztek nálunk annyira sokan (100+ fő) erre a két szakra addig csak orvosi és fizikai állapotfelmérést tartottak. Bár ez semmit nem folyásolt be, mert kb minden jelentkezőt felvettek, ha a tanulmányi átlaguk elért egy szintet.(Nem tudom, hogy pontosan mennyit. Nem árulta el még senki az elmúlt 4 év alatt)


Pszichológiai felmérést nálunk nem hiszem, hogy csináltak volna külön. Szerintem egyben volt az elbeszélgetéssel.

2020. szept. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!