Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tennem, ha fogorvos...

Mit kell tennem, ha fogorvos akarok lenni?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, és ha lehet olyan válaszoljon, aki mondjuk fogorvos, vagy annak tanul!

Magyar jegyek szerint írom a jegyeimet, nem a Szlovák szerint.

Nos, Szlovákiában élek, közel a Magyar határ mellett, tudni illik Szlovákiában az alapiskolában 9 osztály van. Most én vagyok 9.-es, az átlagom 4-es és 3-as között van. Idén ezt nagyon fel akarok javítani, úgytudom az orvosihoz kell a Kémia és Bio, mindkettő 3-as amit javítani akarok, bőven. Angolom jó, bár kétlem hogy kéne hozzá. Van az iskolám mellett egy gimnázium, és a városban van egy szakközépiskola, nem lehet ott kitanulni fogorvosnak, semmi hasonlónak, szóval arról lemondtam hogy oda kerüljek.

Lehetséges lenne, hogy eltudjak még menni így fogorvosnak ha javítok az átlagomon (bőven)?

Ha igen, mire számítsak, miket fog kelleni tudni? Mivel jól tudom, rengeteget fog kelleni tanulni, erre fel vagyok készülve.

Esetlegesen mennyi Latint fog kelleni tudni, úgy hogy beszélni is tudjak, vagy esetleg csak fontosabb szavakat?



#fogászat #fogorvos #fogorvosi szakma
2020. szept. 11. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Hát érdekes is lenne, ha szakközépiskolában akarna valaki fogorvosnak tanulni. A fogorvosi egy egyetemi szak, közel olyan nehézségű és felelősségű, mint az általános orvosi.

Felvételihez az alap érettségi tárgyak mellett (matek, magyar nyelv és irodalom, történelem és egy idegen nyelv), emelt szintű vizsgát kell tenni bioszból és emellett kémiából vagy fizikából, ezt eldöntheted. Angol tudás nagy segítség, bár a felvételihez nem kell, de egyetem alatt is számos szakirodalom csak angol nyelven érhető el, mindamellett a diplomához kell egy középfokú nyelvvizsga, valamint egy szakmai nyelvvizsga is (nálunk előbbi lehetett többféle, utóbbi csak angol). Ehhez egy jobb középiskolába menj, ahol lehetőleg természettudomány felé tudsz orientálódni. Teszem hozzá, én pl német nemzetiségi gimiben tanultam, később készültem fel külön tanárral a felvételire, tehát alapvetően nincs nagy jelentősége, hogy most hol tanulsz vagy hol fogsz tudni, amíg a szándék megvan.


Latinból gyakorlatilag csak szakkifejezéssket tanultunk, nem Cicerót elemeztünk, olyan értelemben vett latin nyelvoktatás nincs, csak minimális szakmai ismeret anyag. Mondatokat nem tanulunk alkotni. Sokkal fontosabb az angol, esetleg a német (szigorúan angol mellett és nem helyette!).

2020. szept. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Elmész egy sima gimibe, teszel egy emelt kémiát, és egy emelt biológiàt, teljesíted igen jól, és felvételizel egyetemre, de készülj, hogy igen drága a képzés még önköltségesen is(drága tankönyvek, stb). Esetleg létezik olyan, hogy dentàlhigénikus, meg egyéb ilyen fogàszattal kapcsolatos érettségire épülő képzések, amiket talán lehet tanulni szakgimiben is, nem csak önàllóan ötöd-hatodéven, nézz utána, hogy nálatok létezik-e ilyen, és akkor menj olyan szakgimiben, ahol már a nagyon alapokkal megismerkedhetsz még szakközépiskolàban. Ennek ellenére viszont akkor is kell majd tenned emelt kémiát, és biológiàt.
2020. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan drága... nem kell mindent újonnan megvenni, semmivel sem kerül többe, mint egy bármilyen tanévkezdés mondjuk egy általános iskolában. Nyilván több dolog kell, mint egy papír és toll, de teljesen átlagos szülők átlagos gyerekei tanulnak ott. Sok mindent lehet könyvtárból is kölcsönözni, vagy két ember ruház be egy kötetre.
2020. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!