Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE hadtudományi és honvédtisz...

NKE hadtudományi és honvédtisztképző kar levelező/esti munkarendben történő elvégzése lehetséges?

Figyelt kérdés

Példa.. Ha miután leérettségiztem és jelentkezek a honvédségbe, letudom az alapkiképzést és fél évet szolgálok a honvedségnél akkor utanna ha esetleg jelentkeznék az előbb említett NKE - hhk karra akkor azt eltudnám úgy végezni, hogy közben továbbra is a honvédségnél dolgozom?


Vagy mindenképp nappali munkarendben lehet elvégezni ezt a kart és nem lenne érdemes előtte elhelyezkednem dolgozni a honvédséghez?


Jó ideje eldöntöttem, hogy először meg szeretném tapasztalni milyen is a honvedsegnel dolgozni.. Viszont családi körülményeimre való tekintettel úgy gondolom, hogy az elkövetkezendő időben nagy szükségem van arra, hogy én is támogassam a családi kasszát a saját keresetemmel + egyéb dolgok..



2020. szept. 12. 02:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetséges. Csak nappalis van belőle.

És ha jól tudom, akkor kötelező kollégiumi ottlakás is van.

2020. szept. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen lehetőség. Es kötelező bent lakni a laktanyában.
2020. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elvégzel egy civil egyetemet utána felszerelsz, ugyanúgy hadnagy leszel
2020. okt. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, az utolsót nem teljesen értettem. Tehát nem honvédségi szakirányú diploma /képzés/ megszerzése esetén is nagyobb pozicióban kezdek, jelen esetben hadnagy?:o

Ennek nem sok értelmét látom. Valóban így lenne?

Tehát példa.. amíg honvédként szolgálok elvégzek egy levelezőit, AKÁRMILYEN diplomát megszerzek ugyan úgy befolyásolhatja a honvédségnél a rendfokozatom?

2020. okt. 4. 00:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Megspórolsz magadnak 4 év szopást, és ugyanúgy hadnagyként kezdesz, orvosival pl., mivel doktori őrnagyként.

Nem tudom, esetleg mivel szeretnél foglalkozni? Mert a katonatiszt nagyon tág, abban az értelemben, hogy abból csak annyi jön le, hogy embereket szeretnél irányítani, ha katvezre mész

2020. okt. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És ha honvédkent elvégzel egy bsct, előléptetnek.
2020. okt. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyjából értem. Ez viszont nagyon jó.

Másrészről pedig.. fogalmam sincs .. A terv az volt, hogy NKE-hhk katonai vezető (majd Lövész specializáció,Infantry) lenne a cél, viszont valóban nincs lehetőségem arra, hogy 4 évig még ne keressek rendesen pénzt. Levelezői munkarendben pedig itt sincs túl sok opció.. tehát fogalmam sincs mire lenne érdemes így jelentkeznem.. viszont valamit mindenképp szeretnék, hogy néhány éven belül rendesen tiszt lehessek. (megjegyzésként hozzáfűzném, hogy az altiszti akadémián is elgondolkodtam, viszont az az 1 év is 1 év lenne.. szóval szintén nincs rá alkalmam.. :/ )

2020. okt. 4. 15:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Altisztin, acélkockan kapsz elfogadható fizut.
2020. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem támogatnak a szülők tényleg elég nyomasztó a havi 40 ezer, amit a HHKn kapsz
2020. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#8as, mit tudsz az ottani fizetesrol?
2020. okt. 4. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!