Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus Nemzetközi Gazdálkodá...

Corvinus Nemzetközi Gazdálkodás vagy NKE Nemzetközi igazgatás? Vélemények?

Figyelt kérdés

Szóval idén kell beadnom a jelentkezést és a két szak között variálok.

Tudom, hogy a nemzetközi gazdálkodás a gazdasági részre fekszik rá, míg a n.igazgatás inkább külpolitika(?), az utóbbi jobban is érdekel egyébként.


Viszont nem igazán találok az utóbbiról tényleges véleményt, merre lehet elhelyezkedni vele és milyen jól, mennyi a lányok aránya egy ilyen szakon (tudom, hogy ez részletkérdés, de érdekel) stb.

A nemzetközi gazdálkodás szakot pedig sokan javasolják, hiszen jó munkalehetőséget szinte mindig lehet ezzel a diplomával találni, legalábbis nekem ezt mondták.


Összességében tehát a külpolitikai vonal jobban érdekel, viszont nem ismerem a szakot és az NKE-t sem igazán, a Corvinus pedig azért lenne jó, mert egy biztosabb alapot adna az elhelyezkedés terén.



2020. szept. 17. 19:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Igen az Nke főképp akkor éri meg, ha rendőr /katonai pálya. Megha van jó ismeretség. Stb
2020. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én NKE-s vagyok,nemzetközi igazgatási szakon,és nagyon szeretem :) Gyönyörűen lehet kapcsolatokat építeni, de valóban rengeteg jogot tanulunk, szóval ha inkább csak a külpolitika érdekelne, akkor tényleg inkább sima nemzetközi tanulmányokra menj.Egyébként ez (nemzetközi igazgatási) egy alapképzés, és úgy valóban nem ér annyit, viszont ha ráteszel egy mesterképzést (3-4 félév ugye) ,úgy nagyon megéri. De azt nem írtad, hogy vannak-e ilyen terveit, vagy csak alapképzést szeretnél, de ha tervezel mestert is akkor erőteljesen ajánlom a nemzetközi igazgatásit, főleg ha jobban érdekel.

Sok sikert a felvételihez!

2020. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
*terveid :)
2020. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%

Gyororuen lehet kapcsolatokat építeni. Hát igen..

:-/:-/

2020. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen szeretnék mesterképzést is, de ez majd eldől, hogy milyet és merre szeretném végezni. :) Nagyon szemezgetek egyébként a nemrégiben indult Diplomáciai Akadémiával és a Külügyminisztériummal is.
2020. okt. 2. 20:08
 16/16 anonim ***** válasza:
Diplomaciai Akademiara kb 20 embert vesznek fel 4 koros szelekcio soran, es nem csak hallgatók jelentkezhetnek, tehát nem érdemes erre építeni, inkább csak lehetőségként tekinteni rá
2020. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!