Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Autószerelő vagy villanyszerelő?

Autószerelő vagy villanyszerelő?

Figyelt kérdés

Jelenleg gimnáziumban tanulok, érettségi után szakmát szeretnék tanulni.


Ez a 2 az, ami érdekel, az autószerelő talán egy kicsit jobban, viszont eléggé gondolkozok.


Villanyszerelőként könnyebben tudnék saját vállalkozást nyitni és valószínűleg több is lenne a fizetésem alkalmazottként. Az pedig, hogy saját vállalkozásom legyen már régóta egy célom a jövőre nézve. Ne kelljen egy főnöktől függni, hogy na most ezt mondta, ezt kell csinálni. Ha valamit elcseszek, akkor magamat tudom csak hibáztatni


Autószerelővel igen macerás a saját műhely nyitása. Alkalmazottként lehet, hogy kevesebbet keresek, viszont az autókat kicsi korom óta imádom és érdekelnek. Az autószerelő viszont szerintem hobbi is lenne nekem, mert imádom a veterán autókat, szeretnék is később, szóval azokat tudnám javítani, felújítani is.


Ti melyiket ajánljátok és miért?


Köszönöm előre is!



2020. szept. 22. 22:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Pontosabban nem is autószerelő, hanem gépjármű mechatronikus. Az új OKJben már nincs sima autószerelő.
2020. szept. 22. 22:55
 2/18 anonim ***** válasza:

Villanyszerelő nem könnyű szakma. Véshetsz egész nap falat :( Nemcsak egy kapcsolócseréből áll a dolog.:)

Sztem legyél autószerelő.Úgyis jobban vonz az :)

2020. szept. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Már megint itt a vésőfóbiás. :D

Villanyszerelő nem vés, a segédje vés.

2020. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

2. válaszoló, Te melyiket ajánlanád?

2020. szept. 23. 20:42
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Villanyszerelés. Budapesten nem lehet normális villanyszerelőt szerezni, szerintem hiányszakma, és horror pénzeket kérnek.


Ezen kívül az újabb elektromos autókat már robotok rakják össze, valószínű robotok is fogják szerelni az amúgy is kevés alkatrészből álló, emiatt sokkal kevesebb hibalehetőséget rejtő autókat. Szerintem kb 5-10 éven elül el lehet felejteni, amit az autószerelésről megtanultál, és dobhatod ki a műhelyedből a sokmilliós szerszámkészleteket.

2020. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát igen, szerintem is jobban járnék a villanyszerelővel, talán nagyobb a jövője, több lehetőségem lesz.

Az autószerelőt max elvégzem magamnak, hobbiként.

2020. szept. 24. 11:46
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt az oldalát nézzük, 5-10 éven belül az okosotthonok miatt annak a nagyját is el lehet felejteni, amit a villanyszerelésről tanul ma az ember.


Ha meg azt az oldalát nézzük, mennyi tizenéves autó szaladgál ma za országban, még egy negyven évig szükség lesz azokra, akik most tudnak autót szerelni.

2020. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az összes fejlődő szakmánál muszáj lesz tanulni, szóval ezzel számolnék mindkét szakmánál. Autószerelőben itt inkább az a baj, hogy az elektromos autók nem igazán érdekelnek (bár szerintem jó ideig még nem lesz az, hogy csak elektromos autók lesznek).
2020. szept. 24. 12:51
 9/18 anonim ***** válasza:
Mindkét szakmával jól jársz, ha érdekelnek, szerintem azt válaszd, amelyik közelebb áll hozzád.
2020. okt. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2%
Menj egyetemre
2020. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!