Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Autószerelő vagy villanyszerelő?

Autószerelő vagy villanyszerelő?

Figyelt kérdés

Jelenleg gimnáziumban tanulok, érettségi után szakmát szeretnék tanulni.


Ez a 2 az, ami érdekel, az autószerelő talán egy kicsit jobban, viszont eléggé gondolkozok.


Villanyszerelőként könnyebben tudnék saját vállalkozást nyitni és valószínűleg több is lenne a fizetésem alkalmazottként. Az pedig, hogy saját vállalkozásom legyen már régóta egy célom a jövőre nézve. Ne kelljen egy főnöktől függni, hogy na most ezt mondta, ezt kell csinálni. Ha valamit elcseszek, akkor magamat tudom csak hibáztatni


Autószerelővel igen macerás a saját műhely nyitása. Alkalmazottként lehet, hogy kevesebbet keresek, viszont az autókat kicsi korom óta imádom és érdekelnek. Az autószerelő viszont szerintem hobbi is lenne nekem, mert imádom a veterán autókat, szeretnék is később, szóval azokat tudnám javítani, felújítani is.


Ti melyiket ajánljátok és miért?


Köszönöm előre is!



2020. szept. 22. 22:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

10-es.

Akkor menjen egyetemre, ha akar.

2020. okt. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
De akkor az általános után miért gimibe ment?
2020. okt. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen nem mindenki tudja mit akar csinálni később.
2020. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Azért mentem gimibe,mert nem tudtam,hogy mit szeretnék csinálni később (ahogy a 13as válaszoló is írta).

Egyetemen van olyan,ami érdekelne,de azzal éhen halnék,hiába érdekelne. Ezek a szakmák meg eleve jobban is érdekelnek,mint egyetemen bármelyik szak.


Másrészt azért se mennék egyetemre,mert ott folytatódna a szintén sok felesleges dolog tanulása (a lényeges mellett persze). Most is ezt utálom,hogy olyat kell tanulnom,ami nem érdekel és sehova se fog kelleni. Ennek ellenére 4es-5ös vagyok mindenből,szóval tanulok,érettségit is jól szeretném megírni,mert lehet később mégis egyetemet szeretnék,bár nem gondolnám.

2020. okt. 17. 13:04
 15/18 anonim ***** válasza:
Ja, akkor jó:)
2020. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
61%
Egy napokbéli kérdés pont arról szól, hogy a középiskolás "jól mennek a dolgaim" semmit nem jelent az egyetemen, mert az egy akkora mennyiségi váltás, hogy átcsap minőségibe. Ott egy tárgyból fél év alatt van annyi kilónyi tananyag, mint a gimnáziumban négy évre elosztva.
2020. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Na igen, itt jön be az,amit írtam, hogy ebből vajon mi az,ami valóban kelleni fog később? Nagy része továbbra se fog kelleni. Nálam ez az egyik,ami legjobban elveszi a kedvem az egyetemtől (meg persze ezek a szakmák jobban érdekelnek).
2020. okt. 17. 20:01
 18/18 anonim ***** válasza:
39%
Mert, mint egy másik kérdés alatt olvasható, az egyetem a tudás átadására létesült. Tudni manapság nem kötelező. Van, akit a szellemi munka rosszul érint, mint a Kis nagy ember című könyvben olvasható, megkérdik az indiánt, hogy megyünk négyen három lovon? Mire azt feleli kis idő múlva, fájdalmat érzek a homlokom mögött.
2020. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!