Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nulladikas vagyok, átmehete...

Ha nulladikas vagyok, átmehetek 0. félévében egy olyan suliba, ami 4 éves? (tehát ott nincs nulladik osztály) Ha igen, hova kerülnék?

Figyelt kérdés

(Ha nem jó a kategória, elnézést. Ezt találtam a legközelebbinek a kérdésemhez.)


Nulladikos vagyok, és félévkor lehet, hogy sulit kell majd váltanom. Viszont olyan suliba járok, amely ugye 5 éves (nyilván ezért vagyok nulladikos) és ez az előkészítő évem (két tannyelvű suli). A kérdés az, hogy meg lehet-e azt oldani, hogy félévkor átmegyek egy másik suliba, AMI NEM 5 éves, és ott nincs 0. osztály. Ha átmehetnék félévkor, akkor becsatlakoznék a 9.-esek közé? Elvégre le lennék tőlük maradva fél évvel. Ha csak év végén mehetnék át, akkor a 9.-esekhez mennék, vagy a 10.-esekhez? Első esetben nyilván elmenne egy évem, másodikban viszont le lennék maradva egy évvel. Az a baj hogy jelenleg többet tudok, mint egy 8.-as, viszont nyilván mivel a magyar és matek (valamint informatika) csak szinten van tartva (matek és magyar heti 2, info heti 3 óra), és heti 18 angol órám van, így azok a 9.-esek a 4 éves sulijukban, akik ugye sok tantárgyat tanulnak, és új anyagokat, előrébb vannak mint én.



2020. szept. 24. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a 8 osztályod megvan, félévkor csak a 9-be mehetsz.

Legfeljebb írsz valami szintfelmérőt, különbözetit. Készülj, ha ez a cél.

2020. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Ezt úgy érted, hogy januártól csatlakoznék azokhoz, akik már szeptember óta 9.-esek? Mert ezesetben nem esne ki fél évem igazából. Csak hát nyilván a tananyag nem lenne meg, amit szeptembertől januárig tanultak.
2020. szept. 24. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. Ezért írtam, hogy esetleg különbözetit írathatnak a féléves anyagból.
2020. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért nem most mész át a másik suliba? A szüleid felhívják a kinézett sulit. Persze ők simán elhajthatnak és nem foglalkoznak veled.
2020. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 Jaa, értem. Nos ez csak azért baj mert heti 3 infón, 2 magyaron és matekon kívül nekem CSAK angoljaim vannak, szóval..így elég nehéz lesz. De már értem miért mondtad, hogy készüljek :'D

#4 Mert csak akkor mennék oda, ha a városban levő csapathoz felvesznek, ez pedig majd csak december környékén derül ki. Alapból nem a suli miatt járnék oda, és a jelenlegivel sincs semmi bajom.

2020. szept. 24. 19:58
 6/8 anonim ***** válasza:
0. évfolyam általában kéttannyelvűben szoktak lenni, vagy ilyesmi előkészítős gimikben. Akartam is írni, de te is megerősítetted, hogy még a fő tárgyakat is csak minimálisan tanuljátok, szerintem kb. szinten tartás szintjén vagy, szóval egy 4 évfolyamos 9. osztályhoz képest le leszel maradva, nem tudom, hogy átvehetnek-e, most kéne utánajárni.
2020. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a biztonság kedvéért most vegyétek fel a kapcsolatot a kinézett sulival ,hogy egyáltalán megfontolnák-e és ha igen, milyen feltételekkel az átiratkozásodat. Semmiképpen ne akkor kezdj el ennek utánajárni már kiderül a csapat eremdény
2020. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Valószínűleg megfontolnák, hiszen a csapat összes játékosa oda jár iskolába, és van köztük egy együttműködési megállapodás. Szóval ha a csapathoz felvennének, oda járhatnék suliba, csak a kérdés, hogy hol lennék, hiszen ugye az a suli több mint valószínű hogy 4 éves, én meg 0.-ban vagyok jelenleg.
2020. szept. 24. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!