Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Germanisztika vagy felsőfokú...

Germanisztika vagy felsőfokú nyelvvizsga éri meg inkább?

Figyelt kérdés
Könyvelőként dolgozom, mellette kevés a szabadidőm de elkezdtem állami levelezőn a germanisztikát. Kicsit úgy érzem sok lesz. Eléggé sok az anyag és nem tudom osszessegeben megéri e 3 évig tanulni töltelék tárgyakkal ezt vagy inkább hagyjam ott és tegyem le a felsőfokú nyelvvizsgát. A szakkal egyébként nincs túl konkrét célom csak szeretem a nyelvet,lehet a diploma jól jönne később.

2020. szept. 26. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Felsőfokú nyelvvizsga
2020. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetemet végezve biztos jobban megtanulod a nyelvet, tehat ha a diplomával együtt lesz csak meg a felsőfok, akkor több lesz mögötte a nyelvi tudás is (meg még plusz azok, amikre a diplomát adják). De ha sürgős a nyelvvizsga, vagy mégse tetszik annyira a szak, akkor csináld meg inkább a felsőfokút, ha már tudsz annyira.
2020. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem sürgős munkámhoz nem igazán elvàrt. annyi hogy diploma 3 év nyelvvizsga szerintem lenne. egy éven belül
2020. szept. 26. 17:46
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
nyelvvizsgát egyetem mellett is le tudod tenni, csinálod az egyetemet, aztán egyszercsak elmész nyelvvizsgázni, nem kell külön energia befektetés, aztán vagy folytatod az egyetemet, vagy nem
2020. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van. Úgyhogy szerintem egyelőre csinald, aztan ha eleged van belőle, és már látod, hogy nem fogod vegigcsinalni, majd akkor menj nyelvvizsgázni. Addig is tanulnod a nyelvet, annál könnyebb lesz a nyelvvizsga - ha még végül vegigcsinalod az egyetemet, akkor nem is kell külön nyelvvizsgázni.
2020. szept. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Vegulis igaz.
2020. szept. 27. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!