Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a német nyelvet szeretem...

Ha a német nyelvet szeretem hova menjek?

Figyelt kérdés

Német kéttanos vagyok, Idén végzek és szeretnék a némettel tovább tanulni germanisztikára szívesen mennék, de tudom hogy nem sok mindent érnék vele szóval arról letettem..:( Van e valami más ami hasonló szak?

Egyébként Emelt németezni fogok, 2 hét múlva felsőfokúra megyek.

Amúgy a másik emeltem az a MATEK, de közgazdásznak meg nem hiszem hogy tudnák menni mivel abból is annyian mint a jogászból és már állítólag ettől az évtől kezdve ott is fizetős lesz a képzés.+ a választott tantárgyam földrajz (németül kellet érettségiznem belőle,[előrehozottan megcsináltam tavaly és 95% lett.]:)

Előre is köszönöm a segítséget.:)



2012. nov. 16. 15:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyit tudsz elmondani magadról, keress valami kulimunkát, amiből fenntartod magad.

Aztán pár év múlva talán több ötledet lesz, mert az, hogy "jó vagyok németből és matekból" édes kevés. Van hasonló szak a germanisztikához (pl. anglisztika), de nem szakot keresünk először, hanem hivatást. Először találd ki, mit kezdenél a nyelvvel, ha tényleg azzal szeretnél érvényesülni (akár úgy is, hogy német nyelvterületre költözöl ki).

2012. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!