Hogy lehet germanisztika minorra bekerülni?

Figyelt kérdés
Szegeden szeretném felvenni a germanisztikát minornak, azonban látom, hogy ehhez alapkövetelményként szükségeltetik egy B2-es nyelvvizsga. Nekem ilyenem nincs. Hallottam viszont, hogy igazából egy teszt kitöltése után derül ki, hogy felvesznek-e vagy sem. Nyelvi ismereteim kellőképpen jók, csak egyszerűen még nem vizsgáztam. Tehát a kérdésem az volna, hogy menjek-e el letenni a középfokút, vagy anélkül is meg lehet csinálni. Köszi!

2012. nov. 18. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel az a követelmény, nem fognak felvenni nyelvvizsga nélkül. Úgyis tavasszal kell majd jelentkeznetek, addig bőven meg tudod csinálni. A teszt a nyelvi szakokon inkább képességi szint felmérő, mert már régóta emelt érettségi a követelmény a felvételihez.

Nekem például újra le kellett érettségiznem emelt szinten németből, pedig nyelvvizsgám és régi típusú érettségim is volt belőle, de nem fogadták el a germanisztika szakos felvételihez.

2012. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a B2-es nyelvvizsgával sem lehet már bekerülni? Ez meglepő.
2012. nov. 18. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg úgy írták, hogy emelt érettségi, vagy B2 nyelvvizsga, mivel az emelt érettségi megfelel annak. Nekem azért kellett emelteznem, mert visszafelé nem működik, tehát nyelvvizsgát nem számítanak be emelt érettséginek.
2012. nov. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A honlapon az szerepel, amit te is mondasz. Akkor nekem sem volna sok értelme letennem a nyelvvizsgát, ezek szerint?
2012. nov. 18. 12:35
 5/6 A kérdező kommentje:
Várj, te akkor alapszakra felvételiztél? mert az úgy teljesen más tészta :)
2012. nov. 18. 12:36
 6/6 anonim ***** válasza:
A helyedben letenném a nyelvvizsgát -
2015. máj. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!