Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika vagy a tanári...

Anglisztika vagy a tanári érné meg jobban szerintetek?

Figyelt kérdés

Engem mindkettő vonz, viszont valaki mindig le akar beszélni vagy az egyikről, vagy a másikról. Ha anglisztikára mennék, utána szeretnék elmenni fordító, tolmács mesterszakra. Ha tanárira mennék akkor középiskolában szeretnék tanítani angolt és franciát.

Több kérdésem is van, ha ezekre tudtok érdemileg válaszolni akkor nagyon köszönöm:

1.elhelyezkedés szempontjából melyik a jobb?

2.fizetés szempontjából melyik érné meg jobban?

3.el tudom képzelni az életemet akár külföldön is. Ha ezt vesszük, akkor melyik a jobb?

4. Melyik egyetemeket ajánlanátok akár az egyikhez, akár a másikhoz?



2020. szept. 26. 18:33
 1/10 A kérdező kommentje:
+írhattok hasonló szakokat ami a nyelvvel kapcsolatos, hátha van olyan ami még megtetszik:D
2020. szept. 26. 18:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

En iden vegeztem anglisztikan, szerencsere 1 honappal utana mar sikerult is elhelyezkednem. Tervben van nekem is, hogy majd egyszer elvegzem a fordito/tolmacs mesterit, mert nagyon megtetszett a forditas az egyetemi evek alatt es jo is vagyok belole :) egy anglisztika diploma magaban szerintem nem sokat er, de abbol a szempontbol jo, hogy igazabol barmilyen teruleten el tudsz vele helyezkedni ha szerencsed van. Angol tanar is szivesen lennek, de ugy erzem egy 5 eves tanari kepzes elvegzesehez mar nincs energiam. Most roviden ennyit tudok mondani, de ha van barmi konkret kerdesed, nyugodtan irj :)


F24

2020. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár én egyelőre még anglisztikát tanulok, vannak már végzett ismerőseim, és mind hamar találtak munkát (van olyan, aki már az utolsó félévben is). Ez elmondható viszont a tanárokról is, mivel nagy a hiány belőlük, ezért valószínűleg könnyen találnál munkát. A francia miatt talán még könnyebben, kisebb városokban szerintem nincs olyan sok franciatanár. (Az én gimiben például ketten tanították az összes franciást, az egyik közülük is csak óraadó volt).


Fizetés szempontjából egyértelműen a fordító/tolmács jobb. Azt biztosan te is tudod, hogy a tanárok alul vannak fizetve, viszont ha jól fordítasz, és mellette beszélsz még egy ritkább idegennyelvet, akkor lehet vele nagyon jól keresni.


Tanárként nem tudom, hogy el lehet-e helyezkedni külföldön, viszont fordítóként van rá esély, angol-magyar nyelvpárral, mivel a magyar egy nem gyakran beszélt nyelv. Ennek én még nem néztem utána, szóval konkrétabbat sajnos nem tudok mondani.


Biztos mindenki a saját egyetemét dicséri, (vagy nem dicséri :D), én Szegedre járok, és nagyon szeretem. A tanterv mondjuk nem a legjobb, szerintem feleslegesen nehéz tárgyak is vannak, de egyébként szerintem egy jó egyetem.


Én is szívesen válaszolok, ha van még kérdésed. :)

2020. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Fizetés szempontjából egyik se.
2020. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
#4 fordito ismerosom havi 1-2 milliot visz haza, csak mondom :)
2020. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Ehhez önmagában egy anglisztika szak édeskevés, csak mondom.
2020. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi normális válaszokat!

#3

Igen, én is Szegeden gondolkoztam ha anglisztikára mennék. Vagyis Szeged áll első helyen, de még van egy pár pesti egyetem is amivel szemezgetek.

Utolsó:ahogy írtam, anglisztika után még tovább szeretnék tanulni:)

2020. szept. 27. 14:34
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen 6-os, nem is csak egy sima anglisztika diplomarol van szo, ugyh szopoka.
2020. szept. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
Egy angolos fordító MA se ér sokat, mert annyi van belőle, mint a nyavalya. Dolgozni lehet vele, de millas fizetésről azért ne álmodj.
2020. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. #9: angolos fordító önmagában nem lehet, ha szeretne mesterre menni, mert min. két idegennyelv kell a felvételihez. De nekem is van egy fordító ismerősöm, ő csak angolul beszél a magyar mellett, szabadúszóként dolgozik. Nem keres milliókat, de egy teljesen jó életszínvonalon él, méghozzá külföldön. Aki milliókat keres, annak valószínűleg nagyon jók a kapcsolatai, vagy ritka nyelvet beszél, ezért annyit kér el egy fordításért, amit nem szégyell.
2020. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!