Anglisztika szak mellett diákmunka megoldható?

Figyelt kérdés
Szeptembertől végzős leszek és már sokat gondolkozom rajta h utána merre és hogyan... Szeretnék anglisztika szakra menni, mindenképp Budapestre. Tegyük fel, hogy az államilag támogatottra felvesznek.Három barátnőmmel mennék albérletbe, két szobásba mondjuk. Lehet az ám a külvárosban Is.Utana néztem és Max 80k lenne az albérlet. De ezen kívül nyilván kellene bérlet, kaja, internet+egyéb. Folyamatosan dolgozom, de a vírus most jól betett, sztem Max 300k-t tudnék félre rakni. A szüleim nem fognak anyagilag támogatni.. Lehetséges-e annyit dolgoznom, hogy jól kijöjjek anyagilag és ne épp mindig meglegyen? Vagy felejtsem el? Hétvégén szívesen dolgoznék, hétköznap is este, akár taníthatnék olcsón angolt kisebbeknek...

2020. júl. 18. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Az angoltanítás nem fog összejönni. Angoltanárin vagyok, van tapasztalatom.

Sok helyre kérnek heti 20 órát, pl gyorsétterem vagy call center, az megoldható, ha nem baj, hogy nincs szabadidőd

2020. júl. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért ne jönne össze? Feladok egy hirdetést és piciket olcsón simán taníthatnék c1-el
2020. júl. 18. 00:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De nem jelentkezik rá senki. Én Debrecenben vagyok, az egyetemi csoportba naponta raknak ki, hogy vállalnak, én többször is, csak pár emberhez járnak emberek, akik be vannak járatva. Plakátoltam a városban is, ott se senki. Tele van angoltanárokkal a világ. És nem egy elsőéves anglisztikász fognak választani, de még nem is egy negyedéves angoltanárist ;/
2020. júl. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Az én koleszos szobatársam Anglisztika szakon volt. Kb 3 hetente ment be 1-1 órára, az egész élete abból állt hogy éjjel-nappal számítógépes játékokat játszott. Úgy képzeld el, hogy játszott minden nap hajnali 4-ig vagy esetleg 7-ig, aztán aludt 1 kellemes 10-12 órát, felkelt, megette a chipsből, csokiból és energia italból álló reggelijét, majd folytatta a játékot. Ez így ment az 1 éven keresztül, amíg egy szobában éltünk. A vizsgáin mégis átment, pedig be sem járt órákra.


Tehát azt gondolnám hogy igen, abszolút lesz időd munkát vállalni a szak mellett.

2020. júl. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen lesz majd az órarended (hány óra, mikor, be kell-e/akarsz-e járni), mennyi időd megy el más dolgokkal (pl. közlekedés, tanulás) és milyen lehetőségeid lesznek munka terén (mennyire találsz rugalmas diákmunkát, esetleg alkalmi vagy hétvégi munkákat). Ez szerintem csak akkor derül ki, ha már elkezdted és akkor látod, hogy mi fér be az egyetem mellett és mi nem. Én azt hittem, hogy sokkal lazább lesz majd az egyetem (szintén angol szakos vagyok) és tulajdonképpen azt csinálok majd mellette, amit csak szeretnék. Nem... Egyrészt az órarend miatt, mert nem volt sok órám (max. 12-13, de valamikor csak 8), de az összes a leghülyébb módon volt beosztva és hétfőtől péntekig a leglehetetlenebb időpontokban kellett órákra járnom, amik mind katalógusosak is voltak (=kötelező volt bejárni). Valamint én nem tartom nehéznek a szakot, de azt gondolom elég időigényes pl. nagyon sokat kell olvasni és írni is, ami nagyon sok időt elvesz és nem lehet megúszni vagy felgyorsítani. Plusz azért a diákmunkák sem annyira rugalmasak, hogy bármit el tudj vállalni, mert az átlag tényleg a heti 20 óra a megadott munkaidőben, amikor neked javában óráid vannak.

Az angol tanításra én sem tennék fel mindent. Van nagyon sok nyelviskola vagy végzett és tapasztalattal rendelkező tanárok is vállalnak magánban nyelvtanítást és velük szemben szerintem nem jelentene előnyt az sem, ha mondjuk te olcsóbban vállalsz tanítványokat (mert akkor az emberek már inkább fizetnek kicsivel többet a "biztosabbért", akinek van végzettsége, több tapasztalata stb.). Valamint, ha belegondolsz ez nagyrészt inkább ajánlások alapján működik. Magyarul a többség körbekérdez az ismerősei között, hogy ki hová jár(t), kit tudnak ajánlani, ki vált be kinek stb. és nem egy random embert fog kiválasztani egy hirdetés alapján. Főleg angol esetében igaz ez, mert rengetegen tanítanak vagy legalábbis kínálnak angol nyelvtanítást (akinek szakirányú/kapcsolódó végzettsége van, akinek nyelvvizsgája van, aki külföldön élt, aki angol anyanyelvű stb., stb.) és bőven van miből válogatni, sőt. Nem mondom, hogy meg se próbáld, de azért ez feltehetően nem úgy fog menni, hogy meghirdetem, ekkor és ekkor tanítok ennyiért, jelentkezik 2-3 fiú/lány és akkor ők járnak hozzám, én tanítom őket, kifizetnek... Szerintem ezt max. úgy könnyű elkezdeni, ha van az ismerőseid (család, barátok stb.) között valaki, akinek segíteni kell (és elsősorban talán inkább "csak" korrepetálni, mint tanítani) és ingyen vagy valami jelképes összegért, próbaképpen. Majd, ha kipróbáltad, van némi tapasztalatod és el tudod mondani, hogy ezt és ezt tanítottad, ők tudnak ajánlani, akkor esetleg már lehet, hogy megkeresnek vagy érdeklődnek. Nem könnyű.

2020. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!