Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik Egyetem lenne jó nekünk?

Melyik Egyetem lenne jó nekünk?

Figyelt kérdés

Még gimibe járok, harmadikos vagyok, és azon gondolkodom, hogy talán megérné egyetemre menni érettségi után. Eddig nem gondoltam rá, nem igazán érdekelt, de most mégis.

Nézegettem az egyetemeket de nem igazán találtam megfelelőt.

A művészet az ami érdekel.

Rajzolás az életem mondhatni.

Szeretnék olyan egyetemre járni, ahol fotozással, rajzzal, animáció-film készítéssel és grafikával (photoshop pl) is foglalkoznak. Grafika alatt az ilyen weblapok, esetleg plakátok tervezésére gondoltam. Papíron és digitálisan is rajzolgatok, szerkesztgetek otthon a jelenlegi tudásommal, s igyekszem fejleszteni magam amennyire tudom.

Van olyan egyetem, amely ezeket tanítja vagy bármi?


És még egy kérdés ugyan így az egyetemmel kapcsolatban. Egy volt osztálytársam, (aki másik gimibe ment át, mert meghúzták egy tantárgyból) szintén azon gondolkodik, hogy egyetemre megy tovább. Ő most másodikos a gimiben. Szeretne programozó lenni, érdeklik az ilyenek, viszont matekból felmentése van, szerintetek így is lehet jelentkezni informatikus/programozó-i egyetemre? S ha igen, melyiket érdemes fontolóra venni-e neki?



2020. okt. 2. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Ha valakinek matekból felmentése van az sehogyan sem mehet informatikai szakra mivel a tárgyak feléhez kell az emelt szintű matektudás.
2020. okt. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Te itt olvasgasd a szakleírásokat (meg is mutatja, hogy melyik egyetem indítja azt a képzést), a barátod viszont szerintem válasszon más szakot, mert egyetemi info szakon elengedhetetlen a komolyabb matek. Azok is szoktak szenvedni, akik gimiben emelten jók matekból. Persze alacsonyabb szinten meg tud tanulni magától/tanfolyamon különböző programozási nyelveken, de nem véletlenül fektetnek hangsúlyt a matekra az egyetemen, és egy idő után észre fogja venni, hogy nem tud olyan könynen alkalmazkodni/fejlődni mint azok, akik egyetem végeztek, és e miatt hátrányban lesz, ha komoly karrierben gondolkodna.
2020. okt. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
[link] csak a link maradt ki...
2020. okt. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es! 😊
2020. okt. 2. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!