Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudok gyilkosságokkal...

Hogyan tudok gyilkosságokkal foglalkozni, mint hivatás?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és tinikorom óta érdekelnek a sorozatgyilkosok, a helyszínelés, a kriminálpszichológia stb. Viszont koraszülött vagyok, rossz a térdem és a tüdőm sem az igazi, így világéletemben rossz voltam mindenféle sportban, főleg a futás a gyengém. Amikor leérettségiztem, gyógypedagógiát kezdtem tanulni, ugyanis azzal az alappal lehet menni kriminológia mesterre. Viszont nagyon nem tetszett az egész, én pedig nem szerettem volna erre a szakra "elvesztegetni" az államilag támogatott féléveim. Gondolom a Közszolgálatira nem vennének fel, mivel nem tudnám teljesíteni a fizikai felvételi próbát, vagy ha igen, utána a testnevelésen buknék ki. Van esetleg valami másféle módja, ahogy ezt a szakmát meg tudnám közelíteni? Szívesen lennék profilozó, nyomozó, helyszínelő, tehát aki a gyilkosságok valamilyen részével foglalkozik, viszont nem szeretnék egész nap egy irodában rohadni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 6. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Olyan kevés “gyilkosság” van Magyarországon, hogy erről le is mondhatsz. Nagyon kevés ezzel foglalkozó szakember van.
2020. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt kiegészíteném annyival, hogy még az a kevés, ami van is, 99%-ban nem a kérdező által elképzelt izgalmas, filmszerű, a nyomozóval egyfajta "szellemi csatát" vívó sorozatgyilkos rejtélyes esete, hanem romák közti késelés és a családját lemészároló, majd öngyilkos családapák ügyei.
2020. okt. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Így van, ráadásul az “irodában poshadás” teszi ki a munkaidő nagyrészét.
2020. okt. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Pszichologia ba + kriminologia ma, de Magyarorszagon meg mindig nem eri meg (esetleg NKE-RTK doktori iskola, ott nem hiszem, hogy sokat futkoznak...)

Baleseti helyszinelo okj van.

Ha tenyleg erdekel es nincs anyagi akadalya inkabb kulfold, pl. Liverpool.

2020. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az irodában való ücsörgést sajnos nem fogod tudni elkerülni, ez minden ilyesfajta szakma velejárója (statisztikák, jegyzőkönyvek írása..stb). Azzal kezdeném, hogy míg a kriminológia a prevencióra és az okokra fòkuszál (sokkal inkább jogi), addig a kriminálpszichológia a viselkedést, gondolatokat, illetve az érzelmeket vizsgálja (pszichológiai). Azonban kérlek ne ùgy képzeld el ezt az egészet, mint amit a Criminal Minds vagy egyéb sorozatokban látsz, mert nem olyan. Ezt a választ leírtam már egy másik kérdezőnek is.


Amennyiben ezzel szeretnél foglalkozni, javaslok először Pszichológia BA-t végezni (lehetőség szerint angol nyelven), utána külföldre venni az irányt és ott elvégezni egy Kriminálpszichológia mesterképzést, mivel ilyen nincs Magyarországon. Ehhez tényleg kell kitartás, mert nem kevés idő, de megéri.

2020. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!