Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez normális, vagy egyáltalán...

Ez normális, vagy egyáltalán van-e értelme?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok (10.-osztályos), és már az egyetemi tanulmányaimon gondolkodok. Az egyetlen bajom vele, hogy konkrétan hetente sdzakirányt akarok váltani. Sulikezdés óta, ezen gondolkodok, először informatikával akartam foglalkozni (jelen pillantban ezt tanulom), aztán a jogi szak kezdett érdekelni, utána fotós akartam lenni, aztán bartenderkedés vonzott, majd a vendélátás, utána a kardiológia, a szívsebészet után neurológia, aztán az általános sebészet vonzott, majd a pszichológia, és jelen pillanatban az altatóorvosi pálya érdekel. Nem tudom, hogy mennyire normális, hogy ilyen szinten nem tudok dönteni, vagy az, hogy már most ezen gondolkodok.

2020. okt. 22. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen oké, én már 14 évesen nézegettem ezeket. Ambiciózus vagy és ez tök jóó :)
2020. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én eleinte sebész szerettem volna lenni úgy kb 7.osztályig, utána családi szakmát követve tabultam tovább közgazdaságot tanító középsuliba, innen mentem proginfóra:D és proginfó közben elkezdtem egy matematikusit levelezőn. Jelenleg a proginfóval végeztem már, a matematikusiból még 1 évem van és elég esélyes, hogy msc-t is valamilyen matek szakon csinálom. Szóval egyáltalán nem gond, a lényeg, hogy amég teheted, addig tanuldd azt amit szeretnél.
2020. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont ez a bajom, hogy nem tudom, hogy mit szeretnék tanulni, és ezt sokszor hátrányomnak érzem. Jelen pillantban okolom magam amiért szakgimibe mentem, és nem egy általános, vagy kéttannyelvű nyekes gimibe. Visszagondolva inkább anyám döntése volt az infó (nem akarom ráfogni mielőtt valaki írná, az én döntésem is volt, amit jelen pillanatban megbántam).
2020. okt. 22. 21:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem baj, ha sok dolog érdekel.

Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy az adott szakmához elég-e a tehetséged / képességed

Úgyhogy szerintem ne válts még, az informatikával úgysem jársz rosszul, majdnem mindenhez kell ma már :)

2020. okt. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezért jó kijutni a világba, tényleg élőben megnézni 1-2 munkát, ahogy tapasztalatokat szerzel, könnyebb lesz döntést hozni azzal kapcsolatban, hogy mit is akarsz csinálni. Ha a szüleidnek vannak olyan barátai akik hajlandóak erre, meg kéne kérnetek őket hogy nyáron akár pár órára megnézhesd hogy hogy dolgoznak, esetleg segítenél olyan dolgokban amiket rád mernek bízni. Nehéz úgy eldönteni hogy mit akarsz csinálni a 40 évben, hogy még alig éltél. Én ez miatt csak 22 évesen kezdtem el az egyetemet pl., előtte dolgoztam pár évet mert nem tudtam, hogy mi akarok lenni.
2020. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16 évesen még nagyon kevesen tudják hogy mik akarnak lenni. Úgy látom nagyon lelkes vagy és maradj is az! Amit felettem ajánlottak, hogy nézz meg 1-2 foglalkozást a valóságban, jó ötlet lehet, hátha megfog valamelyik jobban. És ne aggódj, teljesen normális, hogy naponta más akarsz lenni :) én így 25 évesen látom kirajzolódni, hogy mi akarok lenni, bár nekem nagyon 16 éves koromban ennyi ötletem de volt... :D
2020. okt. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Lassan már kellenne tudnod hogy mi szeretnél lenni, a faktválasztás miatt. Lehet hogy sebész akarsz lenni, de nem vagy jó kémiából. (csak példa) Szóval válaszd ki azt a tantárgyat/tantárgyakat amiből letudnál emeltezni, az alapján már leszükül a lehetőségek sora.
2020. nov. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Teljesen normális az ingadozásod, mert ilyen korban teljesen, de ma már 18 évesen is érthető, ha nem tudja az ember, mi akar lenni.

2. Ne csak azt nézd, mi tűnik érdekesnek, hanem a napi rutin, unalmas részét is tekintsd meg! Nézz a neten leírásokat, videókat! Beszélgess el az adott munkát végzőkkel!

3. Menj el nyílt napokra az egyetemekre! Ha teheted, akkor dolgozz az adott munkakörök mellett diákmunkásként!

4. Menj el pályavàlasztási tanácsadóhoz!

2020. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal normálisabb, mint lézengve, link módon végezni a középiskolát.
2020. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!