Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy nem értem...

Normális, hogy nem értem egyáltalán a matekot egyetemen? Illetve szerintetek "jó" helyen vagyok-e?

Figyelt kérdés
Bekerültem gazdálkodás és menedzsmentre(Miskolci Egyetem), és már volt egy elmélet illetve gyakorlatom gazdasági matematikából. Őszintén megvallva félek. Amit tudni szeretnék, hogy normális-e, hogy esélyem sincs egyelőre megoldani egy bemutatott feladatot. A lényeget felfogtam, először a sorozatok monotonitásáról, korlátjáról meg valami Lim tart a végtelen felé-ről vagy miről ... volt szó. De a feladat megoldásához közöm nem volt és be kell valljam semmi motivációm sincs, hogy legyen. Igazából azért vagyok itt, mert a papír elvileg jól mutat az önéletrajzon, amit én igaznak is tartok. Viszont eléggé elveszettnek érzem magamat, mintha nem itt lenne a helyem; azonban ha nem is itt akkor sem tudom hol.

2020. szept. 11. 22:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Bioszt, kémiát szereted vagy esetleg humán vonalat?
2020. szept. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Pedig ennél csak sokkal-sokkal nehezebb lesz. Ezeket a dolgokat jobb helyeken tanítják középiskolában is, úgyhogy joggal mondható, hogy középiskolás szintű anyagról van szó.
2020. szept. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Középsuliban végig kitűnő voltam, matematika fakttal, 95%-os középszintű érettségivel, mégis végig elégséges voltam egyetemen matekból.

Fel kell venned a sebességet, ennyi a titok. Elsőre minden új, minden nehéz, de a későbbi gyakorlatok során belejössz, ne add fel!

2020. szept. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
GM-en egy picivel haladják meg az emelt matek érettségi anyagát. A szakmához magához alig kell matek, csak néhány alapozó tárgynál várják el.
2020. szept. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha választanom kell biztosan inkább a humán tantárgyak felé hajlok. Van C1-es német és angol nyelvvizsgám; ha egyáltalán ez jelent valamit. Egyébként köszönöm szépen az eddigi összes választ, valamint a még esetleg bejövőket is hálával olvasom.
2020. szept. 12. 00:04
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

Én is hasonlóan érzek. Szintén gazdálkodás és menedzsmentre járok és ebben a félévben van gazdaság matematikám.


Annyi a különbség közted és köztem, hogy én végzős vagyok, tavasszal szeretnék állam vizsgázni és diplomát írni.

Első két évben Foksz képzésre jártam, tanterv szerint végeztem vele és a záróvizsga után pedig folytattam a Ba képzésen. Azóta már jelentősen elértem az ajánlott tantervtől, mivel volt, amiből első körben megbuktam, rákövetkező félévben mást vettem fel helyette, így fordulhatott az elő, hogy 7-ik félévben vettem fel a gazdaság matematikát.


Nekem is lelki sokkot okozott az első két óra... De muszáj megcsinálnom (jó lesz a 2-is), mert lassan végeznék az egyetemen.


Én azt csinálom és neked is ezt ajánlom, hogy szánd rá az időt! Van kábé öt matek füzetem és minden nap gyakorlok valamit (literally). Mivel nem járok el matek tanárhoz anyagi okok miatt (de ha nagyon nem megy, akkor fogadok valakit), ezért youtube és egyéb helyeken nézek online videókat.


Mateking oldalt tudom még neked ajánlani. Pár ezer forint (nem tudom pontosan) tantárgyanként. Én egy nyári akció keretében szereztem meg az egyiket. De érthetően elmagyarázza neked.


De ha úgy érzed, mégse a gazd. menedzsment a te tereped, még simán abba hagyhatod és kereshetsz más típusú képzéseket is. Nem vagy elkésve, nyugi.

2020. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézned az emelt szintű középiskolás tananyagot. Ott rálelhetsz az alapokra:

[link]

2020. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Ahh same here, ugyanilyen nyelvvizsgák, humán érdeklődés, de mégis mit keresek én itt?😂
2020. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11%
A munkaeropiacon lenne a helyed, egyértelmű.
2020. szept. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Könyörgöm, volt 2 db matekod és nem érted. Szerinted ki az, akit itt beültetnének random és kenné vágná. Az ilyen nethuszárokra nem kell hallgatni! Emlékszem anno nekem is nehéz volt és szokatlan, de egyre inkább megszoktam. Lényeg, hogy próbálj meg figyelni, habár az is nehéz másfél órán keresztül és igyekezz heti szinten időt szakítani rá, hogy fel tudd venni a lépést, ne zh előtt kelljen 2 nappal kapkodni! :)
2020. szept. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!