Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden magyar egyetem ekkora...

Minden magyar egyetem ekkora szar? Van bármiféle normális képzés egyáltalán?

Figyelt kérdés

Az eltére járok, programtervező informatikus szakra, most kezdem a negyedik félévemet. Habár nagyon szeretem a programozást, egyszerűen már hányok az egyetemtől.


Az előadások (amiken egyébként az előző félévtól kezdődően kötelező a részvétel) nagy részben színvonalon aluliak, követhetetlenek, sokszor csak ppt diák felolvása.


A tanárok színvonala zsákbamacska, van, amelyik meg sem próbál tanítani, még ő sem tudja, miről beszél, kb. egyedül, otthon, az internetről és példatárakból kell megtanulnom és megértenem mindent.


De néha, ritkán, van olyan tanár is, aki láthatóan mindent belead, a diákok oldalán áll, mindent megtesz, hogy megértsük az anyagot, és hozzájuk élvezet járni.


Miért van az, hogy azon múlik a kapott oktatás minősége, hogy sikerül-e bekerülnöm a jó tanárhoz?


A matek vizsgák egytől egyig tételek és bizonyítások végtelen, értelmetlen magolása. Az egész egy nagy szopatás, semmi használható tudást nem ad.


És ugyanezeket hallom régi iskolás társaimtól is BME, SZTE, Corvinus, stb. egyetemekről. Szarok az előadások, szarok a tanárok, nincs oktatás, de magolás magolással, az nagyon is van.


Vagy csak én várok túl sokat? Külföldön, fejlettebb országokban is ilyen a helyzet?


2017. febr. 12. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenhol kb. ez van.

Az alapján, amit a külföldi hallgatóktól láttam meg hallottam róluk (órai teljesítmény, hozzáállás stb.) a legtöbb külföldi helyen "még olyanabb":S (Persze biztos vannak jó helyek, nálunk is, külföldön is)

Mondjuk mi sokszor használjuk a külföldieknek szánt jegyzeteket, mert azok sokkal "szájbarágósabbak", mert a tanárok abból indulnak ki, hogy ők sokkal gyengébb tudással érkeznek, és nem is várnak el annyit tőlük, mint tőlünk).

2017. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én az ELTE-ÁJK-ra járok és dettó ugyanez!! Színvonal a béka segge alatt de már egy vessző kihagyása után úgy kipenderítenek téged a vizsgáról, mint macskát szarni!

Itt nincs jövő! Irány London :)

2017. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Full ugyan ez Debreceni egyetem program tervezo, matek vegtelen mennyisegbe ertelmetlen szarok. 2. Eves vagyok es amit ott tanultam semmi hasznat nem vettem ugyhogy magamtol elkezdtem minden nap javat meg xml t tanulni az internet segitsegevel es par honap alatt tobbet ertem el mint az egyetem egesz kepzese alatt. Aki ilyen info szakra akar menni annak uzenem: inkabb kezdj el dolgozni es mellete tanulj othon az internet segitsegevel. NEM AJANLOM EZT A SZAKOT!!!!
2018. ápr. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Az emberek nagy resze tudja ezeket es tisztaba is van vele csak csupan mar a tisztelet miatt csinaljak hogy huu ez elvegezte de hat kitorolheti a segget vele :)
2018. ápr. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
51%
Úgy néz ki, hogy te csak testileg vagy bent a Déli Tömbben, lelkileg nem. A mindent átható SZEMLÉLET (megismlétlem: S-Z-E-M-L-É-L-E-T) az, ami értelmet ad az egésznek, amíg nem szellemülsz át vele, addig a létezésed is indokolatlan, az élet értelme 404-es hibát dob ki, ha rákérdezel, az emberek furán néznek rád, nem akarnak veled beszélgetni, addig amíg Téged is át nem hat a SZEMLÉLET.
2018. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!