Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyasmi szak/képzés...

Van olyasmi szak/képzés Magyarországon, ami az emberek szexuális orientációjával foglalkozik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ezzel a témával foglalkozik, tanulmányokat végez ezzel kapcsolatban, ez válik az illető munkájává, hivatásává, ilyesmik.


Pályaválasztás előtt állok jelenleg, ez a téma pedig nagyon érdekes számomra, mindig is az volt, szívesen vitáznék ezzel kapcsolatban, végeznék felméréseket, tanulnék, beszélgetnék emberekkel, de ilyesmi munkáról/szakról még nem igazán hallottam.


Ha valaki tudna ilyesmi dologra példát mondani - akár szakot, iskolát, akár ismerőst, aki ilyennel foglalkozik - leírnátok a tapasztalataitokat, meg azt, hogy egyáltalán létezik-e ilyen? :D


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. okt. 24. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus/ szexuálpszichológus
2020. okt. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudtommal a pszichológus nem CSAK ezzel a témával foglalkozik, a szexuálpszichológus pedig a párok szexuális életét segít helyre hozni, de javíts ki, ha rosszul tudom


Mindenesetre, köszönöm!

2020. okt. 24. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem,nem csak ezzel foglalkozik,de kutathat ebben a témában. Más szakot nem fogsz találni szerintem aminek több köze lenne hozzá.
2020. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem voltam elég egyértelmű, szóval egy picike pontosítás:


Olyan dolgokra gondolok itt, hogy szívesen foglalkoznék azzal, hogy miért lesz valaki meleg, transznemű az ő helyzetük a társadalomban, a történelemben, hogy tudnak családot alapítani, milyen nehézségeket okoz nekik a coming out, lelkileg ez hogy érinti őket, ilyesmik.


Szóval konkrétan csak erre gondoltam :D

2020. okt. 24. 21:34
 5/9 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm még egyszer :)
2020. okt. 24. 21:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal az ELTE-n volt "gender-szak", de már megszűnt, úgyhogy a legközelebbi alternatíva az a pszichológus.
2020. okt. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Magyarországon ilyen sehol máshol nincs/nem is volt?
2020. okt. 25. 22:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, mert a kormány ezt is megszűntette. De egyébként nem túl sok elhelyezkedési lehetőséget biztosított volna amúgy sem, viszont pszichológusként azért elég sok munkalehetőség kínálkozik.
2020. okt. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szexologus.

De ez magyarorszag...itt lofasz nincs.

2020. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!