Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nyelvvizsgát kellene...

Milyen nyelvvizsgát kellene megpróbálnom?

Figyelt kérdés
Földrajz és történelem tanárnak készülök. Mint tudjuk ehhez nem kell nagy nyelv tudás, viszont a diplomám csak akkor lehet ha van nyelvvizsgám. Szerintetek melyiket kellene megpróbálnom? Ugye angol, ez nem kérdés, illetve középszinten akarom de szerintetek a szóbelit, írásbelit vagy a komplettet kellene megcsinálnom? Beszélni nem nagyon szeretek mert nem is az erősségem, de ha jól felkészülök végülis azok is jól mennek és 5-ösök. Mondjuk nyilván egy órai felelés más mint maga a vizsga.

2020. nov. 1. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A diplomához komplex középszintű nyelvvizsga kell. Szerintem ez mindenképp az angol legyen, főleg ha tanultad már iskolában.
2020. nov. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a Társalkodó nevű nyelvvizsga szimpatikus volt; a többit még nem ismerem.
2020. nov. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
*Ja és javaslom, mind a kettőre jelentkezz ugyanakkor, az írásbelire is; meg a szóbelire is; és ha mondjuk pl valamelyikből jóval erősebb vagy, akkor az átlagban tudhat kompenzálni a másikon, mérsékelni, hogyha az pl nemolyan jó lett; de negyven százaléknak ígyis-úgyis meg kell lenni. Tehát annyi akkoris minden részből kell. És összességében meg, ha kijön a 60-ad, mármint 60 százalék, akkor kapod meg. Tehát akkor teljesítetted sikeresen.
2020. nov. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

A ketteshez hasonlóan én is a Társalkodót ajánlom.Személyes megítélésem szerint az a legkönnyebb(szókincs,feladattípus).Ami a listeningjét illeti nekem eléggé bejön.Jól kihalható szavak,megoldások.Meg általában életszerűek a témák.Ami miatt még ajánlom az az,hogy van egy tök jó 10 komplex nyelvvizsga tesztfeladatsort tartalmazó tankönyvük.Ezek alapján viszonylag gyorsan,könnyeden belehet gyakorolni a típusfeladatokat.Szóbelin meg állítólag kedvesek.Nem arra mennek,hogy elbukj,hanem néha segítenek,ha elakadsz beszéd közben.


Meg alapból,ha neked csak az a lényeg,hogy legyen papírod B2-es nyelvtudásról,akkor szerintem mindenképp ezt válaszd.

2020. nov. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A dexam a legkiszamithatobb, és egyben legkönnyebb, egy sereg online gyakorlófeladattal, felkeszito könyvekkel, és választhato modullal: humán vagy reál! Az érettségibol kiindulva fejlesztették, tehát ha iskolában tanultál angolul, már eleve ismerős a legtöbb feladattipus (amúgy sincs sok). Már Budapesten is leteheto, mindenképp nézd meg: dexam.hu
2020. nov. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!