Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így érdemes megpróbálnom a...

Így érdemes megpróbálnom a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

A TELC nyelvvizsgára gondoltam, októberben. Sorozatokat, filmeket, youtube videókat simán megnézek angolul, nem jelentenek gondot. Úgy érzem, hogy kb. mindent el tudok magyarázni, de a beszélt szókincsem nem olyan nagy. A nyelvtanomban még lehetne fejleszteni. És a kiejtésemmel is vannak problémák. De beszélek jó pár személlyel angolul írásban, és simán megértjük egymást. Szóval szerintem, ha kimennék Angliába, könnyen el tudnék beszélgetni bárkivel, megértenének, de talán a nyelvtanom nem lenne helyes. Meg attól félek még, hogy bepánikolnék, és nem jutna eszembe, h mit mondjak. De nem akarom halogatni, úgy érzem, hogy szükségem van végre egy nagyobb sikerélményre. De mi van, ha nem sikerül?

Megpróbáljam?



2020. szept. 24. 21:17
A kérdező szavazást indított:
Próbáld meg
Ne próbáld meg
Próbáld meg, nem sokat veszítesz
Ne próbáld meg, a kudarc nagyon rosszul esne
22 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szavazatokat!

Bár tettem ki szavazást, nagyon örülnék neki, ha bővebben is kifejtené valaki a véleményét. Például azok, akik azt írták, hogy ne próbáljam meg.

Köszi, ha válaszolsz!

2020. szept. 24. 22:20
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
De mi a f*ért nem tanulsz rá???
2020. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tanulok rá. Most is épp egy vizsgafeladatot néztem át.

És már jelentkeztem a nyelvvizsgára.

Remélem, nem hoztam elhamarkodottan rossz döntést

2020. szept. 24. 23:04
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyébként, májusban csináltam egy ilyen tesztet, ami eléggé jól sikerült, de nem tudom, hogy mennyire valós.

Csinált már valaki ilyen tesztet? Tényleg valós eredményt mutat?

file:///C:/Users/user/Desktop/EF%20SET%20Certificate.pdf

2020. szept. 24. 23:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélned kell megtanulni. Keress tanárt vagy valami ismerőst, vagy akará magadban, de beszélj.

Egyébként igen próbáld meg, max nem sikerül, de akkor is tapasztalatgyűjtésnek jó.

2020. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Angliaban teged megertetenenek, de nem olyan biztos, hogy Te is megertened oket.

Nehez igy megmondani mit tudsz vagy nem. Beszedkeszseged es a helyes nyelvtan hianyzik a leirtak alapjan. “Siman megertjuk egymast irasban “ meg nem jelenteni egy nyelvvizsga sikeres leteveset. Egy/ket nyelvtan hiba es ugranak a pontok.

2020. szept. 27. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Így látatlanban azt tippelném, a hallás utáni szövegértés és az írásbeli (íráskészség része) jó eséllyel sikerülne. Én a helyedben a nyelvtanra hajtanék rá, mert ezeket az írásbeli kommunikáció sem és a videónézés sem segíti elő (persze nem tudom, mennyire vagy jó nyelvtanból, ha pro vagy, nyilván nem kell), illetve a beszédkészséget gyakorolnám, a szókincset aktiválnám. Beszélj sokat, akár magadban, illetve a szóbelihez is meg az íráskészséghez is a jó szövegfelépítés kell. Nézegess felkészítő könyveket, azokban rengeteg minden le van írva. Így, teljesen ismeretlenül ennél jobb tippet nem tudok adni :) Hajrá!
2020. szept. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Nyáron minden nap vadássz turistákra! Nálam egyedül ez vált be az áttöréshez, és hogy merjek megszólalni. Írj meg magadnak egy saját "beszélgetőpapírt" (talking card) amire előre összegyűjtöd magadnak, hogy mit fogsz mondani megszólításkor, miket kérdezz, mivel vidd tovább a beszélgetést stb.

Na ezt a papírt vidd magaddal, és szólíts meg minden szembe jövő turistát, külföldit... Mutasd meg nekik a környéket, mesélj a hely érdekességeiről, kérdezd őket, honnan jöttek és mit csinálnak Magyarországon, hívd meg őket egy fagyira, satöbbi... :)

2020. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!