Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha leérettségizek, akkor az...

Ha leérettségizek, akkor az mennyit ér? Sokra megyek vele?

Figyelt kérdés
Állítólag magasabb lesz így a fizetésem, de mennyivel kb? Hány %-al? És milyen munkáknál figyelik ezt? Milyen munkánal érdeklik ezt hogy leérettségiztem és megemelik a fizetésem? Most vagyok utolsó éves szakiskolás de gondolkodom azon, hogy utána menjek-e gimnáziumba érettségizni. De nem tudom mennyivel lesz jobb nekem ha leérettségizek?
2020. nov. 3. 06:55
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Nem, ez nem úgy működik, hogy jelzed a munkahelyen, hogy figyi leérettségiztem és akkor megemelik a fizetésedet.


Ha szakiskolàs vagy, akkor szakmát fogsz kapni, ha ebben szeretnél elhelyezkedni, akkor a kutyát nem érdekli, hogy van-e érettségid. Szakmától függően kellhet érettségi pl a technikusi képzéshez vagy ha egyetemen akarsz tovább tanulni.

2020. nov. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érettségizz le! Ez a minimum a mai világban.
2020. nov. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Érettségizz le! Az a kis plusz tudás hasznos. A plusz tudás mindig jó.

Az érettségi nem árt ha van, de nem sok ß@rt ér. Mindenképpen érdemes leérettségizned, mert 1. később számos képzésnek, iskolának az előfeltétele, és 2. most ugyan munkaerőhiány van(/lenne COVID nélkül), de ez még megváltozhat (meg is fog), és sokszor a bolti eladó stb., a betanított munkák egy részére is kiírják, hogy feltétel: érettségi. A munkáltatő azért teszi ezt, mert aki leérettségizett az - általában - nem nyolcosztályos agyhalott, akinek rengeteg mindent el kell magyarázni stb.

2020. nov. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Érettségi nélkül egy csomó helyen be sem engednek az ajtón. Egy csomó olyan munkakörhöz is elő van írva, mint minimumfeltétel, amihez gyakorlatilag a feladat elvégzéséhez nem is kell.

Mindenképp csináld meg, ahogy múlik az idő, az érettségi egyre inkább "belépő" lesz. De nem kell tartani tőle, ha nem akarsz továbbtanulni, a 2-es szinte általános iskolai tudással is hozható. Szinte csak arra kíváncsiak, hogy nem vagy-e analfabéta.

2020. nov. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
81%

#4:+1

Kérdező: Ami régen az érettségi volt, mint belépő, az ma a diploma. Ami sok helyen régen a diploma volt, az ma a PhD. Érettségizz le!

2020. nov. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha szakmait dolgozok amit most tanulok (számítógép szerelő, karbantartó) akkor érettségi mellett így több fizetést kapok vagy nem?
2020. nov. 3. 09:57
 7/10 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

Ebben a munkakörben, a versenyszférában nem. Nem érted: az érettségi nem azért kell, mert majd jobban keresel vele, hanem hogy 1. amikor nem lesz ekkora hiány a számítógép-karbantartókból, mert nem lesz konjunktúra, akkor az önéletrajzodat a kupac aljára teszik, ha nincs érettségid, és akkor nem kapsz munkát, 2. lehet, hogy a munkáltatód akarna téged továbbképzésre küldeni, de nem tud, mert mondjuk az érettségi az előfeltétel.

Nem érted?: Az érettségi az olyan minta a jogosítvány - Nem azért kell, mert már holnap vezetned kell, de van, ahol szükséges vagy az eseti vezetési szükséglet miatt szóba sem állnak veled, ha nincs vezetői engedélyed.

Érettségizz le! Vagy maradj buta tök.

2020. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És kell ahhoz a matek? Mert ha nem abból kérnék felmentést, mert gyenge vagyok ahhoz nagyon
2020. nov. 3. 10:57
 9/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A matematika kötelező érettségi tantárgy. Mentesség kapható hivatali eljárás után, és amennyi kötelező tárgy alól van mentesség, annyi másik választott tárgyból kell érettségizni: [link] A részleteket az Oktatási Hivataltól tudhatod meg.
2020. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma már természetes az érettségi, de én is ismerek olyan 25 éves szakit, aki villanyszerelő 8 általánossal. Számítógépszerelő karbantartó papír elég gyenge képzettség, mert egy kicsit is informatikai érdeklődésű ember is képes megtanulni 14 évesen, csak nem lesz róla papírja. Természetesen van rá egy bizonyos igény, de nem akkora mint komolyabb szakmákkal. Érettségi viszont mobilis, nem sokat ér az sem, de nem néznek annyira butának.
2020. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!