Mit kezdjek kémia-biosz érettségivel?

Figyelt kérdés
Kémiából és bioszból fogok érettségizni, a cél az orvosi. De mi van, ha nem vesznek fel? Hol tudok még ezzel továbbtanulni? nem ilyen ápolónő-szülésznő kategória érdekelne, hanem kicsit komolyabb. A kémia nem az erősségem, így inkább valami bioszos kellene. Mit ajánlatok?
2010. aug. 9. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát figyu, ha ennyivel elintéznéd, hogy ha nem vesznek fel, akkor megyek máshova", akkor nem is akarsz igazán orvos lenni.

Ha tényleg az akarnál lenni, akkor megpróbálnád még egyszer.

2010. aug. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kémia(vagy matek)-biológia szakos tanár is lehetsz. Nehéz kitalálnunk, mi érdekelne, ha Te sem tudod.
2010. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én azt tudom, hogy orvos szeretnék lenni. Ezen kívül fogalmam sincs. Amióta az eszemet tudom, ez érdekel. De mi a garancia a mai világban, hogy felvesznek? Ezért kérdeztem, hogy mit tudnék még kezdeni ezzel az érettségivel.
2010. aug. 9. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a garancia? Semmi. De ha elég elszánt vagy, akkor majd felvesznek másodszorra vagy harmadszorra.

Rengeteg évfolyamtársam van orvosin, akiket nem vettek fel elsőre. Olyan is van, aki csak harmadszorra került be, és addig elvégzett egy mentőápoló OKJ-t. És most tök jól teljesít a suliban,. és már van egy csomó gyakorlata is.


Inkább menj el vmi eüs OKJ-re, csináld újra az érettségit és felvételizz még egyszer.

2010. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez így igaz, aki valóban orvos akar lenni, és nem veszik fel, megy jövőre újra. Én ezzel idén szembesültem, nyaltam nyáron a kémia-biológiát, hogy akkor emelten leérettségizem, de eszembe jutott hogy mi lesz ha nem vesznek fel?! Nem bírnék ki még egy év "tétlenséget" még ha OKJ-ra jár az ember akkor sem ... Na meg aztán még 12 évnyi tanulás ... szóval én feladtam, ezek szerint nem is igazán akartam az lenni.


Ami szak érdekes lehet a számodra, pl mentőtiszti, orvosi egyetemek főiskolai karán oktatják. Vagy gyógyszerészeti, bár oda inkább kémia kell. Van még gyógytornász, diplomás ápoló, közegészségügyi felügyelő stb

2010. aug. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én vegyészmérnök vagyok kémia + biosszal.
2010. aug. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 cirill válasza:
mehetsz orvosnak ha jó jegyeid voltak
2010. aug. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!