Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE Vezetés és Szervezés Msc...

BCE Vezetés és Szervezés Msc képzésről és felvételi eljárásról tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fél éve lett meg a Gazdaságinformatikus Bsc doplomám, BGE-n és akkor elhatároztam, hogy egy ideig biztos nem megyek egyetemre. Azonban mindig is sajnáltam, hogy a Bsc képzésen nem kaptam elég menedzsment képzést, meg úgy áltában vezetés-szervezés tárgyaim sem voltak. Viszont jelenleg IT projektmenedzserként dolgozok, így hasznos lenne ilyen fajta tudás. Mivel nagyon tetszik ez a szakma, így szeretném mind munkatapasztalatilag, mind papír alapúlag is kibővíteni a tudásom (fizetés szempontjából sem mindegy. :) ). Ezért gondolkodom, hogy elvégezném a BCE-n a mesterképzést. a Diplomám minősítése "jó", továbbá a felvételihez szükséges minimum kreditszám is megvan, csak majd pluszba kell egy félévben pótolnom pár tárgyat.

Kérdésem az lenne, hogy valaki tudna esetleg mesélni, milyen a felvételi eljárás? Milyen az írásbeli-szóbeli felvételi? Ha netán valaki gazdinfósként elvégezte, és olvassa a kérdésem, akkor ez a valaki tud írni pár mondatot az ő perspektívájából?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)



2020. nov. 9. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek a dolgok engem is érdekelnének, csak én más alapszakról mennék :D kedves kérdező, azt nem tudod esetleg hogy az előzetes krediteknek kötelező olyan arányban meglenni, ami ott fel van sorolva, vagy elnézőbbek ezzel kapcsolatban és pl ha egyik területen több van, és azzal meg van a 30, elnézik ezt?
2020. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: Ez egy nagyon jó kérdés. Én sem tudom sajnos, de nekem is számítana, hisz gazdinfósként nekem nagyon sok kvantitatív tárgyam volt (matek alapok, operáció kutatás 1-2, alkalmazott matek, stb.), meg infós tárgyaim, és kevés gazdasági. :D Szóval nekem is számítana, de sajnos nem tudom és nem találtam választ én sem, sehol.
2020. nov. 11. 10:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én meg pszichológiára járok és társtudos tárgyam van több, meg nekem is módszertani tárgyak, kevésbé gazdaságik😅 szerinted ha a to-nak írunk segítőkészek lehetnek ebben?
2020. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyit sikerült kiderítenem a TO-tól, hogy online lesz a vizsga, Modulo rendszerben. :D De csak ennyit. Pedig 4 kérdést is feltettem nekik, az utolsóra tudtak válaszolni. :D A jól megszokott TO...
2020. nov. 12. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó :D hát én megpróbálok érdeklődni az ELTE-n, hátha ott segítőkészebbek, mert oda is jelentkezek valószínűleg, a szabályok úgyis egységesek gondolom
2020. nov. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az első kommentelőnek a kérdésére lett megoldás végül? :D Illetve tudja e valaki, hogy pl: ha oda van írva felvi jelentkezésnél, hogy gazdasági(mikro,makroökonomia) területről xy kredit, akkor az azt jelenti, hogy csak a zárójelben elfogadott tárgyakat fogadják el, vagy az csak "példa"?
2021. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. ELTE-re elfogadták a tárgyaimat, még több kreditet is a minimumnál, Corvinusra végül nem jelentkeztem. Elte-n nagyon lazán veszik, bármit elfogadnak kb, Corvinuson elvileg azért keményebbek. Én végül nem erre a mesterképzésre mentem, szóval sajnos nem tudok többet ennél.
2021. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!