Megéri matekot tanulni ?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek és továbbtanuláson gondolkodom és mivel reálból jó vagyok (matek, fizika) ebbe az irányba gondoltam a továbbtanulást. Szíve szerint Matematika szakra mennék vagy az ELTE vagy BME szakjaira de nem tudom a matek mint olyan mennyire piac képes szakma tehát ha sikerülne lediplomáznom mint matematikus akkor hova tudok elhelyezkedni vele ? Tanár az nem lennék szívem szerint és máshova meg nem tudom hova kell matematikus. Viszont van egy haverom aki felettem járt 1 évvel és ő idén kezdte el a villamosmérnökit és ő azt mondta ha ilyen kétségeim vannak de érdekel a matek meg a fizika akkor próbálkozzak meg egy mérnöki képzéssel mert azok is full matekra épülnek és biztosabb is egy fokkal a munka lehetőség. Nektek erről mi a véleményetek ? Valamint a kettő fentebb írt egyetem az jó matek terén ?

2020. nov. 10. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Néhány évvel ezelőtt azt hallottam,hogy az aktuáriusok ( [link] a legjobban keresett és fizetett matematikával foglalkozó szakemberek.
2020. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
A matekkal is rengeteg helyre el tudsz menni, bankokhoz akár, kockázatelemzőnek, üzleti elemzőnek, IT területén is el tudsz helyezkedni, pl, data scientist, data analyst, stb. munkakörökben és ezzel iszonyat jól lehet keresni. Azt hiszem, hogy a matek szakon belül alkalmazott matematikus irányba kell tanulni. Viszont, akár szoftvermérnöknek/szoftverfejlesztőnek is el tud menni, mivel a matekosoknak jobban rá van állva az agyuk a programozásra, mint az infósoknak (ezt matektanárom mondta).
2020. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

[link]

Ez előtt az alapszakot el kell végezni.

2020. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Csatlakozom a #2-höz!

Unokatestvérem is matematikusként végzett, pár évig az MTA Rényi Kutatóintézetben dolgozot, aztán dobbantott egy nagyot: elment egy nagy nemzetközi bankhoz elemzőnek - kb. 5x-ös fizetésért...

2020. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Abban igaza volt a havernak, hogy "mert azok is full matekra épülnek".

Abban, hogy 5 év múlva "biztosabb is egy fokkal a munka lehetőség"... hát... a jelenlegi helyzetből ítélve kiegyenlítődhet ez addigra. Na, nem úgy, hogy matematikusként lesz több lehetőség. :D


Viszont, már bocsánat, a középiskolás jó eredmények nem nagyon jelentenek semmit abból a szempontból, hogy a következő szintet mennyire bírod, vagy nem, netán szereted vagy nem. Próbaképpen töltsd le innen

[link]

a Császárnékből az egyiket (praktikusan az elsőt, mert abban nincs hivatkozás más, egyetemen már tanult alapra), válassz ki egy blokkot találomra (például: 10-17. vagy 28-39. fejezet), és emészd meg mondjuk két-három hét alatt. Ha sikerül, melyet példatárral ellenőrizhetsz, akkor OK.

2020. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Matematikusi az egyik legjobb szakirány jelenleg. Az egyetlen probléma vele, hogy kell hozzá tanulni attól függően, hogy milyen területen szeretnél dolgozni. De lényegében bárhol ahol matekot kell alkalmazni, a munkáltató szemében egy alk mat msc után te leszel az abszolút befutó bárki mással szemben, ha rendelkezel az adott területre legalább egy kis tudással. Mivel te neked csak elméleti tudás kell az adott területről, mert matekból profi vagy, elméleti tudást szerezni meg nem egy nehéz dolog ezeken a területeken. Ha számolásos tudás kell, pl reláció algebra adatbázisoknál, a matematikus multaddal ha nulláról tanulod is gyorsan megérted és jobb leszel benne, mint az informatikusok jelentős része.

Meg egy alk mat msc nagyon nehéz, nem mindenki képes elvégezni, szóval ha elvégzed, akkor a papírod egy elég erős indikátora lesz annak, hogy okosabb vagy mint az átlag.

2020. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Baluba ***** válasza:
94%

Egyetértek az előttem szólókkal, nem ismerek olyan matematikust, akinek bármi gondja lenne álláskereséssel.


A fontosabb kérdés az, hogy elég jó vagy-e a matekszakhoz? A szakot elkezdők 20-25%-a végez vele időben, 50% egyáltalán nem végzi el. Itt nem gimis matekról van szó, emelt érettségi 80% alatt szerintem nem is igazán érdemes próbálkozni.

2020. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából tudom hogy nem gimis matek de eddig csak gimis matekom volt és abban jó vagyok szóval még ha nem is biztos a dolog , hogy könnyű lesz ,mert nyilván nem lesz az de akkor is ez érdekelne sem mint mondjuk a bölcsészet vagy a vendéglátás ahogy sok más osztálytársam
2020. nov. 10. 17:52
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
Én program tervező Informatikusnak tanulnák. majdnem megegyezik a tananyag a matematikus képzésen lévővel. Az informatika pedig jelenleg a legjobban fizető irány.
2020. nov. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!