Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OE vagy a DE gépészmérnökin...

OE vagy a DE gépészmérnökin elég az emelt szintű fizika, középszintű matek?

Figyelt kérdés
Gépészeti technikumba járok, matekom egy gyenge négyes, fizika egy gyenge ötös. Nem tudom ez elég-e a bennmaradáshoz, vagy a felvételihez

2020. nov. 14. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A matek a legtöbb mérnöki szakon, sőt a legtöbb egyetemi szakon jól kiszokta szórni a hallgatók nagy részét, így amiatt aggódnék jobban. Megcsinálható, de a nehézsége nagyban függ attól hogy azért gyenge négyes a matek mert lusta vagy tanulni vagy azért mert nem tudod megérteni. Előbbi nem vészes, utóbbi komoly problémákat fog okozni, főleg hogy fizikába is elég keményen elő fog jönni a matek, sőt majdnem az összes szakmai tárgyadnál.
2020. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaza van elsőnek. Ha lusta voltál/nem volt időd tanulni matekra és azért lett négyes, akkor semmi gond, mert az emelt fizikád és az így is négyes matek arra utal, hogy mennek a reálos tárgyak. Ha viszont nem értetted meg a matekot sok tanulás után, akkor az komoly probléma egy ilyen szakra.


Milyen feladatokat nem oldottál meg és milyen hibákat követtél el?

2020. nov. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az alapok (pl. halmazok, hatványozás, algebra, függvények, egyenletek, gyökvonás, geometria (belértve a transzformációk, szerkesztések, vektorok stb.)) azok mennek, de a négyzetgyökvonás, a másodfokú egyenletek, egyenlőtlenségek azok nehézséget okoznak. Logaritmusok nagyjából mennek, informatika is ötös, most a trigonometriát tanuljuk, az okoz egy kis nehézséget, de megbirkózok vele.
2020. nov. 15. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Párom emelt matematikával ment az OE-ra, nem is volt vele gondja .

Nagyon kelle(ne) hozzá a jó matek tudás.

2020. nov. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen másodfokú egyenletek meg gyökös dolgok nehezek akkor szopó lesz, eléggé egyszerű dolgok ezek, középszinten meg főleg. Studiumgeneralen megtudod nézni témakörökre bontva a közép és az emelt matekot megoldásokkal együtt, próbálj meg onnan csemegézni. Algebra, függvények, trigonometria, síkgeometria és koordinátageometriának menni kéne ahhoz hogy akadálymentes legyen az első félév.
2020. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetemi matek sokkal nehezebb, mint a középiskolai és új témakörök is lesznek. Én BME-n nagyon szenvedtem a matekkal a 2. és 3. félévben, pedig középiskolában emelt szinten ötös voltam. Bánki, DE valamivel könnyebb, de ott is sok szorgalomra, igyekezetre, különórákra lehet szükség a sikerhez.

Tanulmányi eredményeid alapján biztosan felvesznek, aztán majd egy év után látod, hogy érdemes-e folytatnod.

A szakmai, szakirányos tárgyaknál már nem kell nagy matematikai tudás, ott a fizika, ilyen érzék a meghatározó.

Felvételi előtt még nagyon bizonytalan az ember, de szerintem az is nagyon fontos, hogy úgy válassz képzési helyet, hogy tisztában legyél a szakirányokkal, választható specializációkkal, mivel szeretnél később foglalkozni. Például Debrecen - épületgépészet, OE Bánki - autótechnika, autószervizelés vagy CAD-CAM-CNC-gyártástechnológia...

2020. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!