Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a klímás...

Mi a véleményetek a klímás okjről?

Figyelt kérdés

Hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő


Ezt szeretném elvégezni és egy olyan mellé szegődni, aki már benne van a szakmában, érti a dolgát és lehet tőle tanúlni.


Érdekelne az is, hogy nem értek az ilyen dolgokhoz. A szakmákhoz sem. Teljesen más munkaterületrn dolgozom, de váltani szeretnék és a klíma beszerelés, szerelés stb. érdekel.


Egy okjt meg tudnak mindenre tanítani, amk szükséges, nulla szakmai, építészeti stb tudás nélkűl?


Köszi!



2020. nov. 14. 23:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kimaradt, hogy ha sikerül elvégeznem az okjt, akkor eleinte csak másodállásként foglalkoznék vele! Meg a ráépülő képzést is tapasztalat szerzés után végezném el.
2020. nov. 14. 23:51
 2/6 anonim ***** válasza:
Hülyére keresik magukat. Tudom, mert 3 helyre fizetem őket. :(
2020. nov. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet! De szezonális ugye azt tudod? Ha ebből akarsz megélni, akkor kell mellé még valami például villanyszerelő.
2020. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igen, gondoltam. :)


A klímás, vagy a villanyszerelő okj-t lenne érdemesebb most elvégezni?


Mivel, most még nem változik, majd januártól, addig pedig csak 1-re tudnék jelentkezni. Melyik legyen?


Egy OKJ-n meg tanítanak úgy is, hogy tényleg semmi tapasztalatom nincs ilyen téren?

2020. nov. 15. 10:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindegy melyiket végzed el, hülyére keresik magukat és a naptáruk be van töltve 2040-ig.


Én a villanyszerelő OKJ-t végezném el, és villanyszerelés mellett napelemeket szerelnék. Ez utóbbi a bombajó üzlet manapság. De a klíma is nagyon megy.

2020. nov. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyan válasz is elhangzott hogy "Hülyére keresik magukat?"


A klímaszerelők? Azért tegyünk különbséget a szerelők és az igazi szakemberek között. Én közel 30 éve dolgozom a klímatechnikában és az épületgépészetben, jelenleg is aktív vagyok. A kóklereket és a minden héten más telószámot használó szerelőket nem nevezném szakembereknek főleg úgy hogy elvégeztek egy gyorstalpalót, így noha ha van is papírjuk az ügyfeleket átverik főleg a szakszerűtlen szerelésükkel. Az hogy 4,5 vagy 6 klímát feldobnak a falra egy nap alatt az nem teljesítmény csak kóklerség és felelőtlenség, amikor a klíma elromlik (mert elromlik ha ők szerelik) akkor jön az igazi klímaszerelő, akit nehezen találni, mert abból van csak igazán kevés.


Nos...igen ezek a szerelők valóban jól keresnek kb. 4-5-ször annyit mint én, csak egy baj van hogy a tulajdonos kárára. Nem győzök utánuk javítani, alkatrészekért rohangálok mint pók a falon, napi 6 órát vagyok kocsiban, mert anyagot kell beszereznem és visszajutni az ügyfélhez, mert ugye mindenkinek minden azonnal kell. Így persze van munkám és ez nem panasz, de a valóságban többet javítok mint szerelek, persze mások után. Persze az ívet és a rosszalló tekintet én kapom és nem az aki 2 órán belül felszögelt a falra egy splitet... meg még aznap másik négyet.


A kérdező kérdésére a válasz... Én magam a klímás szektort nem ajánlom az oktatás nagymértékben megváltozik és az EU-s szabályok is. Már nincs igazi hűtőgépes oktatás az országban mert a kormány tett róla ahogy egy időben a villanyszerelő képzést is megszüntették. Az okj gyorstalpalópapírt ad és alaptudást, nekem közel 5 év kellett hozzá hogy belelendüljek a szakmába, az iskolákban is elmondják, hogy a 3-4 év szakmai rutin megszerzése igen ajánlott. A másik hogy ma már túl sok papír kell hozzá és engedélyek, amiket nem ingyen adnak. Így pl. hűtőgépes végzettség valamelyike, EU-s gázvizsga, ADR, és tűzvédelmi vizsga stb... ezek megszerzése 2 illetve 3 év és kb. 1 millió forint. Jövőre meg még több és a villanyszerelő képzettség a klímás szektorban meg kötelező lesz. Viszont ha pénzről van szó akkor napelem, napkollektor és hozzá a villanyszerelés. Mivel erre van lakossági és céges támogatás a munka rengeteg de a szakember kevés, klímásból meg rengeteg van.

2020. nov. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!