Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha biomérnökire jelentkezek?

Ha biomérnökire jelentkezek?

Figyelt kérdés
Biosz-kémia szakon vagyok (nem, nem tudok átmenni matekra), szóval bioszból is meg kémiából is tudok emeltezni, viszont matekból nem (vagyis elméletben tudnék, de nem hinném, hogy elég idő van rá) . Az új törvények szerint idén elvileg már nem fog plusz 50 pontnak számítani az 1 emelt (mert ez a követelmény), hanem csak a 2. Emelttől kezdődően számolnak plussz pontokat. A biomérnökin a felvételi tárgyak a matek+1db természettudományi tárgy (nekem vagy biosz vagy kémia) , szóval a kérdésem az lenne, hogyha kémiából is meg bioszból is emelteznék, akkor kapnék e érte plusz 50 pontot? Mert végülis mindkettő szorosan kapcsolódik a szakhoz, csak ugye elméletileg csak 1db természettudományi tárgy számít. Vagy nem értem hogy van ez. Meg egyébként ha angolból akarnék emeltezni (nem akarok) és biomérnöknek megyek, akkor azért nem is kapnék pontot?

2020. nov. 16. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1 emeltért már jár 50 pont (tényleg úgy volt egy időben, hogy nem fog, de azt a módosítást végül elvetették).


Viszont csak akkor jár az 50 pont, ha abból a tárgyból számolódnak az érettségi pontok. Tehát ha közép matekból és emelt bioszból számolódik az érettségi pont, akkor 50 pluszpont jár, nem 100, hiába van még emelted kémiából vagy bármi másból.


Angol emeltért itt nem jár pluszpont (kivéve, ha egyébként nincs nyelvvizsgád angolból és megvan a 60%, akkor egy B2-nek fele meg, amire jár 28 pont).

2020. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)))
2020. nov. 16. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!