Rosszul választottam?

Figyelt kérdés
Jelenleg végzős középiskolás vagyok, biológia és magyar emeltre járok. Biológia irányban szeretnék továbbtanulni, a cél a BME biomérnöki vagy ELTE biológia lenne, azonban egyre jobban félek a választásomat illetően. Megéri egyáltalán biológia irányban továbbtanulni, vagy nagyon nehezek az elhelyezkedési lehetőségek? Úgy érzem, egy nagy lehetőséget szalasztottam el, amiért anno nem az emelt kémiát választottam, de már ninca visszaút. Jogosak a félelmeim, vagy így is képes leszek majd elhelyezkedni, nem éhbérért dolgozni?
2020. nov. 16. 21:54
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Azokat a dolgokat tudom elmondani, amit az emelt bioszos barátnőmtől hallottam.

A biológiával igazából nem lőhetsz annyira mellé. Mármint egy alap biológia Bsc-vel már lehetsz laborasszisztens. Egy közelben lévő kórházban voltak tanulmányi kiránduláson és az ott dolgozó asszisztensek mondtak. Nagyjából majdnem minden kórházzal rendelkező településen el tudsz helyezkedni és egy olyan már már kellenesnek mondható fizetést is hazavihetsz. Persze, ha magasabbra törsz a tanulmányaiddal: mesterszak, PhD, akkor még több út megnyílik.

A biomérnökről nem tudok sokat mondani. Mérnök diploma. Gondolom, mint a legtöbb mérnöki diploma, ugyan úgy jó pénzzel jár. Meg ahogy szokták mondani "többet ér".

Ne aggódj, azok alapján amiket hallottam nem csúsztál félre.

Esetleg, ha a biomérnökhöz elengedhetetlen lenne a kémia a felvételihez, akkor hagyj ki egy évet. Nem tudom, hogy oda ahova te jársz van-e olyan lehetőség, de a barátnőm gimnáziumában 13.osztályt is "indítottak" ahol abban az 1 évben csak egy emelt tantárgyat tanítottak.

Mindenesetre, a lehető legjobbakat az érettségire!:)

2020. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2020. dec. 7. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!