Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha passziváltatom a félévem,...

Ha passziváltatom a félévem, ilyet lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet e olyat tenni, hogy az első félévemben nem megyek vizsgázni, passziváltatom a második félévem, majd jövő szeptemberre átiratkoznék másik szakra?

Ha igen, államin bent maradhatok így? vagy ez nem így megy?:D

előre is köszi



2020. nov. 17. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem vizsgázol, akkor buksz, nem nagyon tudsz felvenni második féléves tárgyakat, így ott evidens az hogy passziváltatni kell (ha nem kiiratkozni, nem tudom pontosan mi van ha nem vizsgázol egyáltalán)

Hogy gondoltad az átiratkozást? Átjelentkezéssel? Újrafelvételivel?

2020. nov. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy egyetemen belül lehetséges olyan, hogy átjelentkezem egy másik szakra?

Jelenleg államin vagyok proginfón, ha nem vizsgázom az első félév végén, passzivaltatom a kovetkezo szemesztert, akkor szeptemberre átjelentkezhetem ugyanazon egyetemen belül egy másik (állami) szakra?

2020. nov. 17. 23:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem egyetemet szoktak nézni hanem kart és szakot. Hiába szte áok és ttik, nem ugyanaz a felvételi követelmény, nem tudsz csak úgy átmenni.

De pl proginfóról ha át akarsz menni másik infós szakra (pl műszaki menedzser) az se mindig lehetséges. (Eltén pl emiatt felvételizett újra a barátom)

Úgyhogy eleve itt a kérdés, hogy hova akarsz menni?

2020. nov. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja átjelentkezésbe jobban belemászva.

Mindenhol a TVSZ-ben meg van adva, hogy milyen feltételek kellenek az átjelentkezéshez, legyen az ugyanazon szak másik intézményből vagy ugyanaz a kar másik karjáról

Ilyenek lehetnek pl hogy teljesített félévek, átlag, szóval ha nem vizsgázol, akkor nincsenek jegyeid, nincs teljesített féléved= nem tudsz átjelentkezni mert nincs mi alapján..

Én a kinézett szak/kar/egyetem TVSZ-t olvastam el az átjelentkezéssel kapcsolatban, maga a kar 2 teljesített félévet kért, minimum átlag nem volt meghatározva, a tvsz-ben pedig le volt írva hogy mikorra kell mindent beküldeni.

Valahol 1 teljesített félév kell és mondjuk 3.75ös korrigált átlag. Nagyon változó, mindig meg kell nézni azt a helyet ahova menni szeretnél.


De mint írtam, ha nagyon más a két szak, akkor az átjelentkezés eleve nem lehet. Ha meg nem vizsgázol akkor tényleg csak az újrafelvételizés marad.

2020. nov. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Amihez pedig ki kell iratkoznom először is igaz?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget🤗

2020. nov. 18. 00:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell előszöe kiiratkoznod, nálunk sokan folytatták az adott szakott, mert “mi van ha nem vesznek fel a másikra” de ha te nem akarsz ezzel fixen semmit akkor most még kiiratkozhatsz és akkor ha jól tudom, ez a félév nem számít az államisok közé (de ebben nem vagyok biztos)
2020. nov. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!