Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segít valaki ebben a továbbtan...

Segít valaki ebben a továbbtanuláshoz kapcsolódó kérdésben?

Figyelt kérdés

Tehát van egy szak(konkrétan nem szeretném megmondani hogy melyik, de a kérdés szempontjából nem is fontos) ahol választható tantárgyak közül fel van sorolva a biosz, matek, magyar, töri illetve többféle nyelv is. Azt írja hogy 2 tantárgyat kell választani. Viszont azt is írja, hogy ezek közül csak egy nyelvet lehet. Én magyarból és angolból szerettem volna emeltet csinálni, franciából pedig egy közepet. Szóval most nem értem, hogyha nekem ott az angol már, akkor én nem csinálhatok egy közepet sem franciából?

Bocsánat ha nagyon idióta kérdés, csak most tényleg össze lettem ezzel zavarva.



2020. nov. 18. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Azt választanám, ami a továbbtanulásomhoz elengedhetetlen.
2020. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm egyes, de nem ez volt a kérdés:)

Azért még várom a válaszokat:D

2020. nov. 18. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Felvételi tantárgyként van ott, vagyis te bármiből érettségizhetsz, akár olyanból is ami nincs ott, csak a pontszámításnál azt nem lehet belevenni. Aki duplázik annál fontos, hogy a felvételi tárgyak közül valamelyik 2 legyen erős.

Nekem kb ugyanezek a tárgyak voltak talán ha fizika volt még ott, én 5.tárgynak bioszt csináltam, így matek-bioszt “rakott össze a gép” amivel tudtam duplázni, pedig volt angol, magyar és persze töri érettségim is, csak ebben a kombinációban volt a legerősebb.

2020. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen #3as

Tehát ha tegyük fel úgy alakulna az érettségim hogy nem kellene dupláznom mert a másik módszer(tanulmányi pontok+érettségi pontok) előnyösebb lenne. Akkor a franciát beszámítják az érettségi pontok közé, vagy ugyanaz áll fent mint a duplázásnál és semmilyen esetben nem számít a második nyelv?

2020. nov. 18. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!