Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Már egyáltalán nem lenne...

Már egyáltalán nem lenne esélyem építészmérnöknek menni?

Figyelt kérdés
Nagyon megfogott az építőipar, de a tervezés része is. Az elmúlt pár nyáron dolgoztam is ott és tényleg megtetszett. Idén vagyok végzős, de semmi olyan tantárgyat nem vettem fel, ami pluszba jól jönne. (németből emeltezek, mert kell egy emelet és jó is vagyok belőle) Matekból nem vagyok, csak az a baj, hogy középszinten tanulom. Fizikával se volt, bajom bár az utolsó évben nagyon genyó tanárt kaptam és mivel utaltam így semmit se tanultam rá. (előtte 4-es, 5-ös voltam) ráadásul néztem, hogy van rajz alkalmassági, ami állítólag a legtöbb ember megbukik. A suliban ott megállt a rajz, hogy csináljátok egy üveget árnyékkal. Sajnálom, hogy ilyen későn kaptam észhez. Egyáltalán megérné jelentkezni, ha jó lenne az érettségim! Néztem, hogy ponthatárok simán elérhetőek (kb 380)

2020. nov. 19. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Minden pótolható.

Külön matek-fizika és rajz - ábrázoló geometria tanár kell.

Az építészképzést csak nappalin lehet csinálni. Be kell járni.

Van, aki 30 évesen tanulja.

Vágj bele!


A befejezési korhatár nappalin a nem fizetős 35. Tehát úgy számolj visszafele, hogy ha később végeznél, mint 35., akkor át kell menned estire, levelezőre, ami építész szakon nem működik.

Tehát az a jó, ha legkésőbb 28. éves korodra felvéteted magad.

2020. nov. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a matekot jó lenne emelt szinten tanulni, mert egyetemen olyan gyorsan átpörgetik az integrálást, hogy a nulláról esélyed sincs megértni, kivéve, ha zseni vagy

a fizikából igazából amechanika alapjai kellenek, de ami kell azt egyetemen is meg lehet tanulni

ábrázoló geometriához közöm nem volt, mégis megoldottam

a rajzalkalmasságihoz nyílván kell rajz tudás, plusz én jártam előkészítőre és ott kiderült, hogy mit várnak el, valamint hasonló beállításokat rajzoltunk amik később a vizsgán is voltak, így egész könnyű volt

(bme-ről beszéltem most, de gondolom a többi egyetem is hasonló)ű

felvin nézd meg mi a kötelező tárgy, miből kell emeltezni, de én mindenképp egy emelt matekot ajánlok

2020. nov. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is most a bme-ről fogok beszélni általánosságban (de a 380-as ponthatár alapján gondolom azt nézted :) )

Egy emelt érettségit mindenképp kell tenned vagy matekból vagy fizikából/magyarból/töriből (tavalytól már a bsc-n is elfogadják felvételi tárgynak a magyart és a törit, nem csak osztatlanon). Abból tedd, ami könnyebben megy, ha itt vagy, senki nem fogja kérdezni, hogy mivel jutottál be. Én a matekot ajánlom, mert ahogy az előttem szóló mondta, hamar végigpörgetik az emeltes anyagokat kicsit magasabb szinten (deriválás, integrálás, hatáértékszámítás, függvényvizsgálat), és sokkal könnyebb úgy követni, hogy van hozzá egy biztosabb alapod.

A fizikáról szólva, itt a mechanika része a hangsúlyos. Van egy tárgy, amit fel lehet venni felzárkóztató jelleggel (alapvető mechanika), viszont nem sok köze van a később tanultakhoz. Saját példából mondom, hogy én 0 fizikatudással jöttem ide (értsd, annyit tudtam, hogy F=m*a), de gyakorlásal fel lehet ezt hozni.

A rajzalkalmassági egyáltalán nem annyira durva, mint ahogy leírtad, nyugi :) Idén talán 700-an csinálták végig a rajzalkalmasságit, abból 400-nak biztos megvolt, 200-nak nem tudták még értékelni (korona miatt be kellett fotózni), és csak 100 embernek nem sikerült. Itt van egy link gyakorlófeladatokkal, amik az előző vizsgákon voltak:


[link]


A felkészítőt alkalmasságira nagyon beharangozzák, de anélkül is meg lehet csinálni az egészet. Ha kíváncsi vagy még +feladatokra rajzalkamasságiról vagy bármiről, nyugodtan szólj csak :)

2020. dec. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!