Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tanuljak tovább? Továbbt...

Merre tanuljak tovább? Továbbtanuljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon tanácstalan vagyok. Nem mintha nem próbáltam volna eldönteni. De egyszerűen nem megy. Akartam már lenni, jogász, mérnök, informatikus, közgazdász az utobbi évek alatt de semmi komolyabb ambíciót nem találtam egyik fele sem. Most 12-es vagyok. Tudom elég gáz de ennyi év alatt végül nem sikerült rájöjjek, hogy mi is érdekel igazán. Az utobbi időben próbáltam a továbbtanuláson túlmutatóan csak simán azon gondolkodni, hogy mi lenne számomra az ideális hivatás. De tele vagyok ellentmondásokkal. Év végén matekból szeretnék érettségizni. Nem azért mert egy zseni lennék belőle (nem vagyok azért rossz), simán csak mert leginkább még az érdekelt a választhatók közül...De azt hiszem nem szívesen lennék egy mérnök, vagy egy programozó. Számomra túl szürke. Pedig szeretem az informatikát, és mint mondtam a matekot. Én is egész nap a gépem előtt ülök, játszok, filmet/sorozatot/animét nézek. Annyira szeretek pc közelben lenni, hogy csak ezért megtanultam vakon gépelni. Szeretek informálódni és foglalkozni a technológiával, borzasztóan kiváncsi vagyok, hogy mit hoz a jövő akár kisebb akár nagyobb távlatokon belül. Az utobbi egy évben határozottan azt mondtam mindenkinek, hogy közgazdász leszek (gazdálkodási és menedzsment szak), de most eszméltem rá, hogy igazából én nem akarok ezzel foglalkozni. Nem akarok egy kopasz gazdad emberke lenni a drága székbe, aszisztensel, saját irodaszobában. (tudom, tudom, nem ilyen) Csak azért döntöttem e mellett mert valamit már muszáj volt mondani. Folyton csak ez megy mindig..."És? Hol tanulsz tovább?" Nem értem... Tovább kell tanulni? Én nem egy jól fizető munkát akarok amihez kell a jó diploma blablabla. (persze én is megcsinálnám, ha más nem, az elvárás miatt). Én úgy képzelem el a jövőm, hogy van valami célom aminek szentelem az életem és mellé a munkám csupán anyagi támogatás nyújt. Nyílván az lenne a legjobb ha a kettő egy lenne. De mindenféleképp a munkámat szívből, hivatásként szeretném csinálni. Rólam azt kell tudni, hogy sok barátom van, szeretek is velük lenni de igazából jól megvagyok én egyedül. Szeretek egyedül lenni naphosszakat a saját gondolataimmal és dolgaimmal. De mégis azt mondanám, hogy olyan munkát szeretnék ahol tartósan tudok másokkal együtt dolgozni, emberekkel lenni, vagy akár velük foglalkozni. Szívesen foglalkoznék az emberekkel. De nem mint egy orvosz (feszélyeznek a betegek), hanem mondjuk csak közvetetten. Valahogy hozzátennék valamit a fejődéshez. Még ha csak kicsit is. Ilyesmi elképzeléseim vannak, de nem tudok mit kezdeni velük. Fogalmam sincs hol tanuljak tovább. Elég egyedi gondolkodásúnak mondanám magam. Arra is gondoltam, hogy a jövőben kisebb időre (1 év) elmenni jó messzire innen dolgozni vagy tanulni. Mondjuk Japánba. Mindig is el el akartam oda menni, és akár ott élni. Lenyűgöz az ottani kultúra, életfelfogás és gondolkodás.

Bocsi, nagyon csapongtam, nehezen volt most ez érthető. De ha valaki tud, ezek alapján adna valami támpontot?


18/f



2020. nov. 26. 14:05
 1/4 Ibw4x ***** válasza:
95%
Grafikus, designer, webdesigner és ehhez hasonlók illenének hozzád. Én is ilyen vagyok és tökre el tudnám magamat képzelni akként.
2020. nov. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Év végén matekból szeretnék érettségizni"


Mármint emeltezni?

2020. nov. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen! bocsi, nem voltam pontos. Matekból szeretnék emeltezni és földrajzot választottam 5-nek
2020. nov. 27. 13:42
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
En is ugyanezt erzem, nem vagy egyedul :) 12.es vagyok es kb ugyanazok a dolgok erdekelnek. Talan a kulonbseg az hogy en tenyleg szeretnek egyetemre menni, es olyna szakmat szerzeni amit nehez megszerezni es jol keres. Szoval szolj ha talaltal valamit, mert akkor valszeg en is azt valasztom 🙃😉
2020. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!