Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy keszuljek fel erettsegire?

Hogy keszuljek fel erettsegire?

Figyelt kérdés

Estibe jarok, 10 eve csinaltam meg a 11. osztalyt, eddig csak a munkamra koncentraltam (12 ora munka, 2,5 ora utazas),de decembertol munkanelkuli leszek.:/

Most kicsit bepanikoltam, ahogy ebbe belegondoltam, mert az iskolaval nem is foglalkoztam semennyit, csak a kotelezo dolgokat adtam be/tanultam meg, de tanulas/iras kozben is masfele voltak a gondolataim. Most lenne idom foglalkozni vele sokat.

Nem voltam jo regen sem az iskolaban, nem tudok koncentralni semennyire, orakon mintha ott sem lennek, nagyon nehezen ertem es jegyzem meg a dolgokat. Sot mondjuk ki, nem is igazan erdekel az iskola, de a papir az kene. Hogy javitsak ezen?

Nagyon felek, alapbol nem vagyok valami beszedes, en nem tudok rizsazni sem, felek megszolalni szobelin, meg ha tudom is amit kerdeznek, regota ilyen vagyok, utalom ezt.

Van 120 tetelem, mindet ki kell dolgozni és megtanulni plusz a matek, hogy fog mindez menni majusig??? Tudom szobeli junius de en addig mar tudni akarom

Matek a legrosszabb.

Nem tudok konkretan semmit nagyon rossz tanulo voltam:(

De emellett motivalatlan is vagyok inkabb leulok es gorgetem a fb-t, youtubeot, nem tudom ravenni magam, hogy tanuljak es ez nagyon zavar nem vagyok kitarto! De ha elkezdem akkor maximalista akarok lenni es rengeteg oldalrol olvasok egy temaban es csak jobban osszezavar ez is, ettol is el szokott menni a kedvem, de pontos infokat akarok mindenrol, mert sok helyen elirnak dolgokat, nem tudom melyik oldal megbizhato teljesen.

Olyan sok minden maradt ki, rengeteg dolgot el is felejtettem. Hogy osszam be az idomet?

Bocsanat ha keszekusza lett

Segitsetek kerlek:'(


2020. nov. 27. 03:42
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Egyszerű: állj neki. Ha minden nap csak 5 tételt dolgozol ki akkor karácsonyig megvagy.

Karácsony után tantárgyanként kezd el tanulni.

A legmegbízhatóbb pedig a tankönyv. A tanárok nem a Wikipédiát akarják visszahallani (amibe mindenki úgy nyúl bele ahogy akar!) hanem a tényeket ami szakmailag megállja a helyét.

Ha pedig Youtubeot nézel akkor írd be a matek témakör nevét (pl. 3 oldalú hasáb) és csináld az oktatóval együtt.

2020. nov. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Matekra matekinget használj (200nap csak 2900ft, nevetségesen olcsó) és matekimg youtube oldalán majd később nézz videókat az érettségik megoldásáról, de természetesen előtte egyedül próbáld meg. De ami ezeknél is fontosabb, NÉGYJEGYŰ FÜGGVÉNYTÁBLÁZATOT tanuldd meg használni!! A kettes ott van benne! Gyakorlatilag az első 30 pontból 24-26 benne van, amivel át is mentél.


Magyar csak egy IQ teszt, szóval a szövegértés a nehéz benne, többi csak rizsázás (de nem szóban, szóval menni fog ne aggódj). Csak nézz utána, hogyan kell érvelni és novellát elemezni. Viszont itt is csinálj régebbi érettségiket.


Törit ha megy a szövegértés, akkor 20+ pontra megírod, szóval ne aggódj miatta.


Idegennyelv az tippmix, ha nem beszéled, de azért érdemes kicsit gyakorolgatni rá, viszont ne ez legyen jelenleg a priprotás, mert sok gyakorlással is megbukhatsz belőle, a többitől meg csak elvennéd az időt.


Az ötödik tárgyad nem tudom mi, de mindenképp egyszerűt válassz vagy valami nagyon szimpatikusat és hozzád közel állót.


Szóbelikre se kell mindent megtanulni szószerint, szóval a 120 tétel egyáltalán nem sok. Meg NEM KELL ŐKET KIDOLGOZNI, ESZEDBE SE JUSSON!!! Felmész netre és mindent megtalálsz, ha valamit meg nem, akkor ehazi oldalára kiírod. De kidolgozni a legnagyobb hülyeség, csak akkor éri meg, ha ötösöket szeretnél és van rá időd. Amúgy meg majd olvass el minden nap 4-et értő olvasással májusig, utána pedig van egy hónapod megtanulni részletesebben. Már alapból az átolvasások miatt tudni fogod, hogy kb miről van szó, szóval csak néhány apróbb részletet vagy fogalmat kell csak ténylegesen megtanulnod majd.



Aggódni meg felesleges miatta, kettesre megírni a legtöbb embernek menne. Akinek nincs érettségije, az csak szimplán kibukott előtte, mert lusta volt (vagy nagyon ritkám más okok) vagy megírta de megbukott valamiből és lusta volt megírni megint.

Sok sikert hozzá előre is!!:)


A hibákért ne haragudj, csak még nagyon reggel van és siettem is:D

2020. nov. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Elsőre semmiképp ne hallgass, youtibe videót nézni időrablás matekról, mert minden felesleges hülyeséget elmond! Neked a kettes a cél, amit mateking teljesen jól elmond. Nincs szükséged semmilyen plusz infóra. A tételek kidolgozása meg alapból f*szság, remélem el se gondolkozol rajta.

Megtudom mutatni érettségim is, hogy nem dolgoztam ki és milyen lett.

Matekra meg annyit, hogy matekszakos vagyok:D meg segítettem jó pár ismerősnek vagy ismerős valakijének felkészülni középszintre.

Meg 21 évea vagyok, tehát nem is annó 50-ben érettségiztem.

2020. nov. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tételeket tényleg felesleges kidolgozni. Én 2014-ben érettségiztem, matek négyes lett, többi ötös. Semmit nem dolgoztam ki, csak bejelöltem, hogy hol van a könyvben és kiemeltem a lényeget. Esetleg pici gondolattérképet készíthetsz, de csak pár fő gondolattal, ne részletesen.


Nyelvekre sajnos nem tudok tippet adni, nekem arra nem kellett készülnöm, mert nagyon sokat használtam. A választottam is idegen nyelv volt.


Matekra a matekinghez hasonló weboldalt használtam. Szeptemberben kettes, januárban hármas, májusban négyes szinten voltam, az érettségi majdnem ötös lett. A függvénytáblát használd, óriási segítség!


Töriből tanulmányozd az atlaszt, atlasz plusz szövegértés, és meglesz a hármas az írásbelire.


Magyar írásbelire tölts ki 1-2 korábbi feladatlapot, hogy szokd a feladattípusokat. Második részre tanulj meg érvelni, verset, bovellát elemezni. Én anno csak novellát tudtam elemezni, és reménykedtem, hogy lesz novella. Nekem mázlim volt, de te legyél nálam okosabb.

2020. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk a célokat. A 2-es a cél vagy az emelt 5-ös, mert nem mindegy, de én úgy veszem, hogy 2-3 a cél.


Matek könnyű. Nem kell mást csinálni, mint az eddigi érettségiket oldani. Elég szerintem utóbbi 5-7 évre visszamenőleg ez olyan 10-14 érettségi. Ezeket pedig kezd el megoldani, és ami nem megy azt jobban átnézni. Amire nagyon feküdj rá az az első rész! Matek első részből, ha megvan stabilan a 15-20 pont onnantól kb 90% a kettes és ezekben tényleg kb az általános anyagot kell tudni.


Magyar, írásbelire nem hiszem hogy kell készülni. Ha készülsz akkor pedig tanárral, mert ő eltudja mondani, hogy mit hibázol és mit javítana.


Töri. Hát... azt nem tudom oda mit lehetne mondani. Van szóbelin 20 tétel amit ha megtanulsz töri írásbelire, akkor ott azért a 2-es biztos megvan.


Idegen nyelv. Ez olyan, hogy használod és valamennyire tudod akkor nem fognak megbuktatni, főleg estin. 2-est össze lehet belőle hozni.


Választott meg valami könnyebb. Ez általában Föci, infó. Föcinél a vaktérkép gáz, de ezen kívül 3-as simán írható. Infónál pedig be kell gyakorolni a feladatokat, viszont lehetnek meglepetések. Pl. Nálam anno az volt, hogy mivel újonnan telepített volt a szoftver egy olyan oldalra dobott amivel életemben nem találkoztam, szóval szét kellett néznem, hogy tudok egy ismerős helyre kerülni, különben a feladat 0 pont ami meg 20-25 pont bukás.

2020. nov. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!