Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ket eves intenziv szakkozepes...

Ket eves intenziv szakkozepes erettsegin hogy keszuljek fel az emelt matek es kozep fizika erettsegire?

Figyelt kérdés
Matek faktra is jarni fogok. De az ilyen alapabb dolgokbol is irjak otost (egyenlet s tarsai) vagy koncentraljak a komolyabb reszekre?

2016. ápr. 26. 08:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk eleg hulyen irtam. A pontszamba is beletartozik az evkozi jegy, ugyhogy gondolom mindenkpett kell az otos. De remelem ertheto a lenyeg
2016. ápr. 26. 08:30
 2/6 anonim ***** válasza:

Már akkor örülhetsz, ha középszinten nem buksz meg. De komolyan, ez a képzés nem az emelt szintre lett kitalálva oktatási törvényeink szerint. Gyakorlatilag meg még a középszinthez is kevés (nagyon magas a bukási arány), mert a 3 éves szakma idején nagyon minimális a közismeret.


Persze intenzív otthoni tanulással semmi sem lehetetlen, csak azt mondom, hogy az iskolai óraszám kevés az emelthez. a fizika középhez is, hacsak nem a kettes a cél.

2016. ápr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt az ejszakasrol hallottam, nem a nappalirol. Gondolkoztam azon is, hogy visszamegyek gimnaziumba ugy, hogy visszaugrok egy osztalyt
2016. ápr. 26. 08:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Íme a törvény (100/1997):

A gimnázium és a szakgimnázium a tizenegyedik–tizenkettedik évfolyamon a kötelező közismereti vizsgatárgyból biztosítja, hogy a tanuló – választása szerint – mind a középszintű, mind az emelt szintű érettségi vizsgára fel tudjon készülni.


A szakközépiskola az érettségi vizsgára felkészítő évfolyamokon a kötelező közismereti vizsgatárgyból biztosítja, hogy a tanuló a középszintű érettségi vizsgára fel tudjon készülni.


Tehát a szakközép (2017.januárjában értelmezve, tehát a szakma + 2 év) csak középszintre készít fel, és azt is csak a 4 érettségi vizsgatárgyból.

2016. ápr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
En ertem, de az mas. Van az intenziv 2 eves felnott erettsegi. Oda mennek. Ott mar nincsen szakma, csak erettsegi targyak
2016. ápr. 27. 03:37
 6/6 A kérdező kommentje:
Termeszetesen tanulnek ra egesz allo nap
2016. ápr. 27. 03:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!