Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mérnökinformatikus szak...

A mérnökinformatikus szak elvégezhető előzetes programozási tudás nélkül?

Figyelt kérdés
A mérnökinformatikus szak tetszett meg és érdekel is. A matek és a fizika megy de programozást még nem tanultam, de érdekelne. Meg tudom tanulni az egyetem első évében vagy a mostani nyári szünet alatt könyvekből vagy inkább ez már felejtős? Köszönöm szépen előre a válaszaitokat.:-)

2020. nov. 30. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
El.
2020. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Nagyon-nagyon nehezen. Ha nem szánsz rá napi 2-3 órát, aktív gyakorlással egy komolyabb nyelvet rendkívül nehéz 4-5 hónap alatt megtanulni, amennyi egy félév időtartama. És a többi tárgyaddal nem foglalkoztál.

Mint sokan másoknak, lehet elsőre nem fog sikerülni ez a tárgyad, ez ne vegye el a kedvedet tőle.

Szemptemberben kezdenél, addig állj neki tutorial videókat nézegetni, az alapokkal képben legyél.


Elvileg a nulláról oktatják a progot, de az alap dolog néhány hétig mennek max, és rohamtempóban.


C++, Java általában, esetleg C# amit oktatnak. Phyton-nal barátkozni a kezdetekben sem elvetendő.

2020. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Az a dolguk, hogy megtanítsák az alapokat néhány félév alatt. De programozni a szabadidődben fogsz igazán megtanulni, nem a padban és nem egy félév alatt. Orrvérzésig gyakorlással.
2020. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

"Ha nem szánsz rá napi 2-3 órát, aktív gyakorlással egy komolyabb nyelvet rendkívül nehéz 4-5 hónap alatt megtanulni, amennyi egy félév időtartama. És a többi tárgyaddal nem foglalkoztál.


Mint sokan másoknak, lehet elsőre nem fog sikerülni ez a tárgyad, ez ne vegye el a kedvedet tőle."

Ezt honnan szülted? Direkt nulláról tanítják és direkt nem mester fokon kérdezik vissza.

Nem számítanak rá, hogy valaki programozás ismerettel rendelkezik, ezért nem, nem egy nehéz tárgyról beszélünk. Még a végefelé sem lesznek igazán nehéz dolgok.


Sokkal jobban szórnak a matek tárgyak az első pár félévben.

2020. nov. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Egyetemenként változó. Az én képzésemen a progos tárgyakkal szenvednek a legtöbben.

Az alapozó tárgy még szinte nehezebb, mint a prog1.

2020. nov. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bme-n és OE-n menni fog akármilyen előzetes tudás nélkül is. A többiről nem tudok nyilatkozni.
2020. dec. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...


Szerintem a programozással kapcsolatos tantárgyak a legkönnyebbek, legalábbis eddig úgy hogy jelenleg 3. félévben vagyok a BMEn Mérnökinfón.


Sokkal jobban megterhelő a különféle matekos, nagyon elméleti tantárgyak.

2020. dec. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Simán. Az elején nem lesz hátrányod mert nulláról fogjátok kezdeni a programozást, ettől függetlenül ha nincs egy alapvető érzéked hozzá, később meg fogod szívni, mert az alapok után nagyon keményen számon fogják kérni a tudást objektum orientált programozásnál, meg a többi tárgynál amihez ez szükséges. Gyakorold nagyon sokat az elejétől, abból baj nem lehet
2020. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!