Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerb Antal gimnáziumrol...

Szerb Antal gimnáziumrol velemeny?

Figyelt kérdés

A hallottak alapjan nagyon tetszik az iskola, foleg hogy van nyelvi elokeszitos osztaly.

Esetleg aki oda jar az tudna segiteni abban hogy leirja a velemenyet a sulirol? ( milyenek a tanarok, a kozosseg)

Es hany ponttal illetve milyen atlaggal lehet bekerulni?



2020. dec. 4. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Ha a Cinkotai Szerb Antal Gimnáziumra gondolsz, akkor sajnos el kell, hogy keserítselek.

Nagyon rossz iskola.

Én kettő évig jártam oda, de felvételiztem egy másik gimnáziumba, mert ilyen körülmények között egyszerűen nem lehet tanulni.

A tanárok nem magyaráznak el semmit, elpofázzák az órákat a hülyeségeikkel, a diákokkal pedig türelmetlenek és gorombák.

A dolgozatokra lehetetlenség normálisan felkészülni, el sem mondják rendesen, hogy miből kellene tanulni.

Ha valaki nem ért valamit, kérdezni szeretne, vagy lemaradt valahol, akkor ő úgy járt.

Az osztályközösségek borzalmasan rosszak.

Csak az megy abba az iskolába, akit máshová nem vettek fel.

Órákat tudnék arról mesélni, hogy milyen undorító dolgok zajlanak ott.

Még drogos botrány is volt a Szerb Antal Gimnázium tanulói között.

A környék is borzasztóan veszélyes, valahol a közelben, Ilonatelepen megkéseltek egy lányt.


A diákok csúfolják és verik egymást a szünetekben.

Közösségi élet és programok szinte egyáltalán nincsenek, de jobb is így.

Az épület belülről borzasztóan néz ki, a csempék le vannak esve a falról, dohos minden, a falak nedvesek, mindenütt rovarok mászkálnak.


Egy ilyen helyen nem lehet tanulni és felkészülni az érettségire.


Kérdező, én a lehető legnagyobb jóindulattal tanácsolom Neked, hogy ne menj abba az iskolába!

Én is átmentem máshová, de még mindig bánom, hogy oda jártam egy ideig.

2020. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Én tavaly jártam abban az iskolában és nagyon jó hangulat volt, fel van újítva, semmi sem dohos.
2020. dec. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Szia, jelenleg oda járok, a tapasztalatok pedig vegyesek. Az épülettel nagyon gond nincsen, az ablakok néhány éve lettek kicserélve, az egyik sportpálya is átesett egy felújításon. Nyelvi előkészítőn az első évben heti 12 angol és 6 második idegen nyelv óra van. Ha jó vagy angolból, akkor valószínűleg jó tanár csoportjába fogsz bekerülni. Második idegen nyelvnek nekünk az olaszt és a németet lehetett választani, más évfolyamoknál van francia is. Én olaszos vagyok és azt kell mondjam, hogy (szerintem) Budapest egyik legjobb tanárát kaptam. A csengetési renddel idén megint babráltak, de a 3-6. óra így csak 40 perces. Most viszont a negatívabb részek: takarító kevés van, ezért valószínűleg nektek kell majd felsöpörni az osztálytermeteket, legalábbis az első néhány hónapban. Az, hogy egy tárgyat ki tanít, az nekünk szinte minden évben változott néhány esetben. Szerencsére a legtöbb tanár normális, de csak néhányuk ír a táblára rendszeresen, szóval jegyzetelni azt tudni kell. Összességében ha most egy erős négyes-ötös vagy, akkor nem feltétlen lesz megerőltető, bár egy-két hármas becsúszhat. A környék pedig nem veszélyes, iskolaidőben pláne. A "drogos probléma" annyiból áll, hogy régebben külsős emberek belopakodtak és a mosdókban lőtték be magukat. Ezzel én már nem találkoztam, de időszakosan volt beléptetőrendszer. A ponthatárokat a honlapon meg lehet nézni azt hiszem. Ha írsz privátot, mesélek még, akár bővebben egyes tanárokról is.
2021. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2021. jan. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat, nagyon sokat segitettetek!!
2021. jan. 7. 16:37
 6/7 anonim válasza:

Szia, tudom, hogy elég későn válaszolok erre a kérdésre, de hátha valakinek még hasznos lesz. Én is 5 évfolyamos osztályba járok a Szerbbe. Nagyon szeretem. Összességében nagyon jó tanáraink vannak. Lelkiismeretesek és a legtöbbjük szabadidejükben is szívesen segít. A 0. évet és hasznosnak tartom, mivel, ahogy előttem is írták 12 angol óra van. Ebből 2 óra kultúra, ahol az angol és az amerikai történelmet és a szokásokat vesszük át angolul. Sajnos én pont olyan tanárt fogtam ki,aki annyira nem vette komolyan, viszont nem kart kitolni velünk és így is sokat fejlődött a szókincsem. Emellett a nulladik évben már megjelenik a második nyelv. A suliban 3 nyelvet lehet tanulni az angolon kívül: németet, olaszt és franciát. A beiratkozásnál megkérdezik, hogy te melyiket tanulnád, viszont, ha az egyik nyelvet jelentősen többen választják, mint a másikat, akkor a suli dönti el, hogy ki melyik nyelvet fogja tanulni. A nyelvórák csoportbontásban mennek. Angolból írnod kell egy szintfelmérőt és az alapján osztanak be. Nálunk a jobb csoportnak már a rendes kilencedikes évben volt b2-es nyelvvizsgája, a gyengébbnek pedig 10.-ben. Főleg a jobb csoportban elérhető a c1-es nyelvvizsga is, ha szorgalmasan tanulsz. 9.-től a matek és a magyar is képesség alapján csoportbontásban van. Szerintem ez nagyon jó, mert a c-sek és a d-sek vegyesen vannak, így lehet ismerkedni. Lehetőség van a latin nyelv tanulására is. Nálunk tanultak néhányan, de őszintén nem nagyon szerették és 1 év után le is adta a többségük.

Az épület teljesen jól fel van újítva. A park gyönyörű, van 3 sportpálya, köztük egy műfüves focipálya is. :) A tesiterem és a tesiöltözők is nemrég lettek felújítva. A gyerekek rendesek, ha pedig valahol nem jó az osztályközösség arról szerintem nem feltétlenül az iskola tehet és szerintem más helyeken is előfordul. A DÖK próbál mindenféle programokat szervezni. Pl szokott szokott lenni halloweeni és farsangi buli. Emellett minden évben megrendezésre kerül a holdvilág bál, ami az amerikai filmek mintájára egy ilyen kiöltözős buli. Ezeken mindig van tanári felügyelet, szerintem nagyon aranyos, hogy a tanárok ingyen este 9-ig bent maradnak, azért, hogy a diákok jól érezzék magukat. :) A környék egyáltalán nem veszélyes. Én nem bántam meg, hogy ebbe a suliba jöttem és azt sem, hogy 5 évfolyamosra. :) Ha bárkinek bármi kérdése van a sulival kapcsolatban, akkor írjon nyugodtan :)

2023. febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az előző vagyok. Annyit elfelejtettem, hogy az osztálylétszámot próbálják tényleg 28-30 fő körül tartani.
2023. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!