Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan juthatok ösztöndijhoz,...

Hogyan juthatok ösztöndijhoz, orvosira?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni, de a szüleimnek nincs elég pénzük. Tudom hogy összekaparnák nekem, megpróbálnák kifizetni, de egy ösztöndij sokat segitene. Azt szeretném megtudni mit tegyek ezért pontosan. Rengeteget tanulok, kitünők a jegyeim, szeretem a biológiát és a fizikát. Kérem segitsenek. Válaszaikat/válaszaitokat előre is köszönöm.
2010. aug. 11. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
államira vetesd fel magad. könyvtárból kiveszed a dolgaidat, jegyzetboltos dolgok nem túl drágák. önkormányzatnál érdeklődj a többiről. nekem nem kerül többe, mint a gimi sokkal...
2010. aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
valamint év elején használt jegyzetbörzén érdemes szétnézni (hallgatók szervezik)..azt tudnod kell, hogy tanulmányi ösztöndíjat csak 2-ik félévtől kapsz az átlagod alapján. a szociális ösztöndíjat valszeg megigényelheted elsőévesként is, SOTE-n HÖK-ös hallgatók intézik a papírmunkát.
2010. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szociális ösztöndíj szinte mindenhol van, hh nem árt hozzá, de azt az elejétől lehet kérni. Tanulmányi a 2. félévtől van, erre van a HÖK - ők inzétik, számtalan lehetőség van egyetemi ösztöndíjakra jó átlag mellett, és persze diákhitelt is felvehetsz (bár október előtt abból se látsz egy fillért se). A könyvek nagyon drágák, megoldás lehet, hogy többen - akár egy egész csoport - összedobjátok a pénzt egyre, aztán fénymásolva fele árból kijön, esetleg felsőbbévesektől olcsóbban be lehet szerezni, vagy könyvtárból kivenni, a jegyzetek nem kerülnek olyan sokba.
2010. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Az ösztöndíjak közül főleg a tanulmányi ösztöndíjba számít a tanulmányi átlag (és a Köztársaságiba, de azt kb. 10 ember kapja az EGÉSZ egyetemről; TDK helyezések és publikációk kellenek hozzá), az összes többi szociális alapon megy.

Márpedig a szociális ösztöndíjakhoz az éhenhaláshoz közeli egy főre jutó jövedelem kell (legalábbis papíron).


Vagyis, ha nem vagy jogosult a szoc. ösztöndíjakra, akkor hiába van 5.0-ás átlagod, akkor sem fogsz 25ezertől többet kapni (de van olyan, hogy 4,8-ra már csak 17ezer jár).


Szóval, pusztán a jó/kitűnő tanulmányi átlagra ne alapozz...

2010. aug. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon drága az orvosi még akkor is, ha államira vesznek fel. Ha elsőben minden szükséges könyvet megveszel, az 170ezer ft. Ebből az egyik, ami szerintem feltétlenül szükséges, 47 ezer. + pár jegyzet, fénymásolat, minimum 60 ezer :( És akkor az utazást, kolidíjat, kaját nem is számoltam. Itt már nem az számít, hogy hogy tanultál gimnáziumban.:S

Hányadikos vagy ? Én inkább a biosz + kémia érettségit ajánlom, az egyiket emelt szinten!Plusz 1, de inkább 2 középfokú nyelvvizsgát!

2010. aug. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lacix86 válasza:
Ha érdekel, én egy halom könyvem eladom, bár első féléves tárgyak közül pont az anatómia atlaszom nem vagyok hajlandó eladni, minden más könyvet megkaphatsz. Ha gondolod, keress mailben: lacix86@gmail.com
2011. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!