Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Már késő lenne felkészülni a...

Már késő lenne felkészülni a májusi emelt kémia érettségire?

Figyelt kérdés
10.-ben Kémia faktos voltam, orvosira készültem, viszont jött egy elég nehéz időszakom és teljesen elhanyagoltam majd le is adtam a faktot és csak az emelt bioszra készültem, pszichológia szakra. Viszont most kellő motivációt érzek, és bánom hogy így félredobtam, szeretném megpróbálni, de nem tudom, hogy lenne-e még esélyem legálább egy 60%-ra megírni. Alapok megvannak, elég sok számolást gyakoroltam, de azért voltak hiányosságaim és sokat felejtettem is.

2020. dec. 8. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ne halogasd tovabb, kulonben tenyleg kifutsz az idobol.
2020. dec. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Én egy kicsit későnek tartom, de megpróbálni meglehet.
2020. dec. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg.
2020. dec. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van érzéked a kémiához, megér egy próbát. Mármint más tantárgyból azt mondanám simán, mármint a humán tantárgyakból, mert hát na, most azokból a tételeket max. bemagolod, ha máshogy nem megy, de ugye a reál tantárgyaknál ez nem így megy. De ha nem voltál rossz benne, akkor azért megér egy próbát, pláne, hogy bánod is, hogy ezt anno félredobtad. Megéri megpróbálni, mert utólag még jobban bánnád szerintem, ha meg se próbáltad volna.
2020. dec. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
12. utolso feleveben adtam le a kemiafaktot, es mentem vegul pszichologiara. Nem erte meg. :D Hasonlo helyzetben vagyok, ha gondolod, keszulhetunk is egyutt. :D Egyaltalan nincs keso.
2020. dec. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bocsánat most nézem, hogy elírtam, 11.-ben voltam kémia faktos, tehát 12.-ben (Most ősszel) adtam le
2020. dec. 9. 12:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is megbántam, hogy leadtam a kémia faktot és pszichologiara mentem. Egyáltalán nem olyan, mint amit elképzeltem sajnos
2020. dec. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Az előző kérdezőktől (is) szeretném kérdezni, hogy miért bántátok meg, hogy pszichológiára mentetek? Én is oda készülök/ készültem vagy orvosira persze, és most elbizonytalanított, amit írtatok. Kérdező, neked pedig sok sikert és kitartást! Menni fog!

2020. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2020. dec. 13. 23:32
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulsz egy csomo elmeleti dolgot. De tenyleg, rengeteget. Kiserleteket, amiket azota mar 50x megcafoltak, kulonbozo hatasokat. Es valljuk be, sokszor eleg erdekesek is tudnak lenni. De aztan vegeter a jovilag, ott allsz a 2 diplomaddal, vannak rajtad kivul meg tobbszazan hasonlo helyzetben... Van, akinek bejon a dolog, es jo klinikan kap allast, segitik. De egy allasra jelentkeznek kb. 50-en... Meg sok a megoldhatatlan es a mocsok dolog, tenyleg minimalis ember tudja csak onzetlenul csinalni, hogy rendben van magaval. Megis sokan csinaljak, tessek-lassek modon... Orulok, hogy sok ember valasztja a pszichologiat, es csokken igy valamennyire a mentalis betegsegek elitelese... De hidd el, ez egy olyan szak, ami 3 gyerek mellett is kivitelezheto eleted barmelyik pontjan, levelezon, mig az orvosi nem. Es az se ad sokkal kevesebbet, ha random olvasgatsz, vagy elmesz onismeretbe.


Felelmetesen sok ember jar erre a szakra, akiknek semmi keresnivalojuk a szakmaban. Kb. lehetetlen elhelyezkedni, protekcio nelkul normalis munkahelyet talalni. Foleg a kutatas erdekelt, ami elmondhatatlanul korrupt, es nem az szamit, mit csinalsz, csak hogy ki kinek a kije. 5 ev utan nagyjabol meg semmit nem csinalhatsz, nemhogy elemezgetest, esetleg a szomszed Mari neninek adhatsz tanacsot, hogy kutyat vagy macskat vegyen inkabb, szupervizio mellett. Engem a klinikum erdekelt es a pszichiatria. Nehany gyakorlatra jartam csak be, a tobbi oranak nem volt sok ertelme, es nem adott tobbet annal, mintha otthon, szaktol fuggetlenul elolvasnad a konyvet. Hamarabb tanitottak mindenfele keretet, szabalyt, meg azt, hogy mit nem csinalhatsz, mint szo esett volna arrol, hogy mit csinalj, ha egy embernek segitsegre van szuksege. Persze sok embernek tetszett, es nem azon kell gondolkodni az elejen, hogy mit csinalsz 5 ev mulva, de ha szobajohet barmi mas... Meg sok embernek inkabb maganak kene pszichologus eloszor. Tenyleg nem bantasbol, de felnott egy olyan generacio, akinek mar a szulei sem voltak tisztaban magukkal, csomo elfojtas van mindehol, a hazassagok rendre valassal vegzodnek, allando a bizonytalansag, minden tul gyorsan valtozik, nagyon sokan szoronganak, depressziosok. Meg ez az egesz nem csak arrol szol, hogy embereket hallgatsz meg es tanacsokat adsz nekik. Keves a jo pszichologus, de osszessegeben tul sokan vannak, mert palyavalasztaskor "erdekelte", "segiteni akart az embereken" stb... Ez kozepiskola vegen dicseretes, de aztan rajossz, hogy mennyi ilyen ember van, es csak egy leszel a sok kozul. Meg hiaba hirdeti magat valaki 10ks oraberben, palyakezdohoz kb senki nem megy, pedig nem gyozik magukat kezzel-labbal hirdetni pszichos csoportokban, de az is nehezen ervenyesul, aki elotte hokos volt, szakkolis, igy mindent alatoltak. A modszerspecifikus kepzesek + onismeret miatt meg neked is tobbszazezred belemegy, hosszutavon az orvosi sem dragabb. Mondjuk nyugodtabb elet lenne valamennyire a pszichologus let, foleg a jelenlegi rendkivuli jogrendes helyzetben, mikor ki tudja, mi var az orvosokra. De pszichologuskent kozalkalmazotti fizetesed nem lesz sokra eleg, magamban meg 40 eves korodig nem lesz biztos klienskorod, rendelod, es akkor is vallalkozokent hiaba keresel sokat, elmegy tb-re, nyugdijba, ilyen-olyan jarulekok, szupervizio.

Meg aztan az ember sem csak abbol all, hogy fogd anyadra, meg a koragyermekkori traumaidra, hanem ott a biologiai resze is, es egy ido utan csak ezek a targyak erdekeltek. Meg nagyon sokminden pszichos dologtol a hideg razott, pl. csaladon beluli bantalmazasnal is ertesiteni kell a csaladot, ha a gyerek pszichologushoz jar, vagy eppen pszichologuskent az ongyilkos gondolatok legelejenel sikitofraszt kapni es rohanni pszichiaterhez, mikor rengeteg embernek vannak ilyen gondolatai, es vagdossak magukat, megsem lesznek ongyilkosak. Persze nem elbagatelizalni szeretnem, de neha nagyon tultoljak a szabalyokat, es eleg ridegek is a szakmaban, mikor 50 evvel ezelott meg eberen elektrosokkoltak, meg vizbe fojtogattak embereket terapia cimszo alatt... Amugy nem rovidebb kaland a pszicho sem, mint az orvosi. Mesterszak utan se biztos, hogy boldogulsz es talalsz munkat, de pl. az, hogy pszichoterapeuta legyel, 11 ev tanulas. Annyi ido alatt szakvizsgazott orvos lehetsz. Szoval tok jo szak onismeret, meg nyugi szempontjabol, tanulni se kell magad halalra, de hosszutavon semmire nem mesz vele. Ha orvosi utan meg meg mindig az erdekelne jobban, lehet valtani, nekem 3 evfolyamtarsam is ott hagyta az orvosit, es nem csak ok hagytak ott egyetemet. Abban sincs amugy semmi gaz, sem az evkihagyasban - felteve, ha hasznosan toltod. Sokan 30-50 evesen se tudjak, mit akarnak.


Azt tudd, hogy a kemia erettsegitol felsz, vagy nem akarsz orvos lenni. A kemiatol mindenki fel, hidd el, akkor is, ha nem mondja, es minden oka meg is van ra.

2020. dec. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!