Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen vélemények vannak a...

Milyen vélemények vannak a levelezős oktatásról? Nehéz munka mellett megfelelő t3ljesítményt elérni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 11. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Azt hiszem, hogy ez szak és munkahely függvénye, de abszolút nem elvégezhetetlen rossz jegyek nélkül, sőt. A saját tapasztalataim tudom Veled megosztani. Én a 7 félévből 4et két munkahely mellett csináltam végig, a maradék háromban “csak” egy helyen dolgoztam, de jóval többet mint heti 40 óra, az átlagom így is mindig 4 felett volt. (Januárban végeztem)


A levelező képzésen nincsenek zh-k, nem kell küzdeni az aláírásért, hiszen olyan kevés az alkalom, hogy az aláírást automatikusan megkapod, pontosabban nálunk mindenhol beadandó volt a feltétele. A tanárok is tisztában vannak azzal, hogy ezt jó esetben is minimum egy teljes állás mellett végzed, sokaknak már családja is van, emberségesen állnak a diákok felé. Maga a vizsgakövetelmény azonos a nappalisokéval (itt is fontos kiemelnem, hogy ez a mi sulinkban, karunkon, szakunkon volt így, lehet máshol ez eltérő), voltak vizsgák, amiken együtt voltunk bent, azonos tesztet írva, azonos tételekből húzva.

Mondják, hogy bár a levelező képzésen szerzett diploma azonos a nappalin végzettel, nincs beleírva, hogy te milyen formában csináltad, nem ad olyan alapos tudást. Csak levelező képzésre jártam, de ezt az állítást nem vitatom, mert biztosan ez így is van, azonban vannak élethelyzetek, amikor nem engedhetjük meg magunknak a nappali képzést, és marad kompromisszumos megoldásként ez.

A lényeg tehát, hogy levelezőn nálunk nem ment a szivatás, a direktbe meghúzás, a félévenkénti 12 napot (ott tényleg reggeltől este 8ig) pedig ki lehetett bírni munka mellett anélkül, hogy megterhelőnek éreztem volna, jó jegyeket pedig tisztességes tanulással lehetett szerezni.

Érdemes az iskola honlapján tájékozódni arról, hogy vannak a konzultációs időpontok félévenként, mert ez iskolánként eltérő.

2020. dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
PTE-PMMK Gépészmérnök KB 60 kezdtük a képzést kb 15 diplomáztunk le. 5-6 embernek sikerült elvégeznie csuszás nélkül. A tananyag majdnem teljesen megegyezett a nappaliképzéssel. Én semmilyen hátrányt nem tapasztaltam munka keresésnél.
2020. dec. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!