Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot válasszam?...

Melyik szakot válasszam? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kettő alapképzés között nem tudok dönteni, az egyik a politológia, míg a másik a pszichológia. A célkitűzött mesterszaknál mindkettőt elfogadják mint alapkövetelmény.


Mindkettő szak nagyon érdekel, talán a pszichológia jobban illik az MA-hoz amit kinéztem (Counseling), de mivel középiskolában nem tanultam biológiát (pontosabban egy éven át, de az ilyen "tudjuk le" kaliberű tanítás volt sajnos.) - kétséges, hogy tudnám a biológiaalapú tantárgyakat abszolválni. A pontokkal egyik szaknál se lennék bajban.


Szerintetek megéri kockáztatni, és belevágni a pszichológiába biológiai alapismeretek nélkül - azonban rendkívül sok motivációval, vagy maradjak a "biztos" pontnál és menjek el politológiára?



2020. dec. 12. 17:34
A kérdező szavazást indított:
Politológia
Pszichológia
36 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Simán végigcsinálod a pszichológiát, ami kell bioszból, azt megtanulod az egyetemen.
2020. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is meg lehet csinálni különösebb biosz tudás nélkül a pszichológiát, de írjál nyugodtan privátot, ha van kérdésed a képzésről. :)
2020. dec. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen az a lényeg, hogy megtanítják amit elvárnak (legalábbis elméletileg lol). Mivel nem kötelező emelt biosszal idejönni, ezért nincsenek elvárások. Azt kérik számon, amit ott tanítanak. Nyilván könnyebb teljesíteni egy tárgyat, ha van hozzá affinitásod, de szerintem az összes egyetemi szakon lesznek olyan tárgyak, amik kevésbé fekszenek/hasznosak neked. A két szak közül én a pszichót választanám, mert azzal még sok mindent lehet kezdeni (pl szervezetfejlesztőként is el lehet helyezkedni, ha megunnád, amit csinálsz), a politológia pedig behatároltabbnak tűnik.
2020. dec. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!