Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia! Hogyan gyakoroltá...

Emelt kémia! Hogyan gyakoroltátok be azokat a típusfeladatokat amelyeknél például egy molekula százalékos szén vagy halogéntartalmából kell kikövetkeztetni egy-egy konstitúciót?

Figyelt kérdés

Az összegképleteket ki tudom számolni, kiralitáscentrumokat meg tudom találni, de amikor le van írva mondjuk, hogy azt az adott molekulát keressük aminek mondjuk x, y darab térizomerje van belekeveredek. Akár órákon át próbálom lerajzolni a lehetséges alakokat de SOHA nem találom el. Ha belekeverjük az enantiomereket meg diasztereomereket is akkor meg aztán végképp kivagyok :D Annyi de annyi kombinációja van mondjuk egy 6 szénatomos 2 klórtartalmú molekulának hogy hihetetlen pláne ha nem szabja meg hogy a vegyület alkán, cikloalkàn, alkén, alkin, aromás stb.

Olyan megfoghatatlannak tűnik ez a rész számomra. Olyan hogy vagy eltalálom a helyes megoldást vagy nem. Ez javulni fog ha kitartóan gyakorlok ilyeneket? Bele lehet jönni ebbe a típusfeladatba? Ha ilyen feladatot kapok vizsgán a jelenlegi szintem szerint hosszú időn át rajzolgatok elméjülten feleslegesen...



2020. dec. 13. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Linkelnél egy konkrét feladatot mert itt most elég sokmindent felsoroltál?
2020. dec. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Itt egy példa

Egy ismeretlen szénhidrogén (A) 83.72 m/m %, a szénhidrogén klórozásával előállított vegyület (B) pedig 38.00 m/m % szenet tartalmaz. Adott B konstitúcióhoz 8 különböző sztereoizomer tartozik.

a, Határozzuk meg A és B összegképletét!

b, Válasszuk ki A konstitúciói közül azokat, amelyek klórozott származéka a feladatban szereplő B lehet! Írjuk fel B lehetséges konstitúcióit.

Nem a számolással van gondom itt se.

2020. dec. 14. 06:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ötösöm lesz kémiából fgy-ben csomó ilyen van. Én érettségi előtt 1 vagy 2 hónappal megcsináltam az összeset, és ennyi. A felrajzolásnál,molekulák explicit megadásánál ismerni kell a reakciókat (Zajcev meg ilyenekre gondolok), és felrajzolgatni, így meglesz.

Az, hogy milyen típusú szh, az ki szokott derülni a szövegből és/vagy az összetételből.

2020. dec. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!