Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot válasszam,...

Melyik szakot válasszam, pszichológia vagy nemzetközi tanulmányok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végzősként most kell döntenem, melyik szakra menjek tovább, de nagyon tanácstalan vagyok. Tudom, hogy eléggé eltérő a két szak, de ezekben találtam olyat, amit el tudnék képzelni magamhoz. Eddig a pszichológiát szerettem volna megjelölni, de elbizonytalanodtam benne, sőt azt hallottam, nem könnyű munkát találni az elvégzése után. A nemzetközi tanulmányok is szóba került, de arról nagyon sok rosszat olvastam.

Törtélem emelt+német emeltem lesz. Érdekelnek a nyelvek, az emberekkel való foglalkozás is. Mit tanácsoltok számomra?



2020. dec. 14. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Mindkét szak egész jó, és minden zsákkal nehéz a munka tálalás végzés után. Tanuld amit szeretnél :)
2020. dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
Egyiket sem javaslom, telített a pálya.
2020. dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
Egy nemzetközi tanulmányokat végzett ember mihez ért? Mert értem én, hogy jó nevű szak, meg magasak a ponthatárok és baromi jól hangzik a diplomáciai pálya, de rohadtul telített szakma és, ha nincs sógorkoma a külügyi szférában akkor nagyon nehéz vagy lehetetlen kb. előre jutni. Egyéb piacon használható tudást meg nem ad a szak.
2020. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!