Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2021-től lesznek rövidebb idő...

2021-től lesznek rövidebb idő alatt elvégezhető szakmák? Vagy mindenkinek 2-3 évig kell suliba járni?

Figyelt kérdés

Most hogy átalakul az OKJ képzés 2021ben, akkortól már nem is lehet majd pár hónap alatt szakmákat szerezni?

Vajon lesznek olyan sulik akik találnak valamilyen kibúvót és pár hónap alatt szakmát adnak?

Aki felnőtt és mellette dolgozik az hogy fog így másik szakmát szerezni?



2020. dec. 15. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

Miért?!

Majd gyorsabban fog az agyad?

2020. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Én munka mellett egy második egyetemet is elvégeztem.
2020. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is azon vagyok most utolsó válaszoló.


Kérdező, ez jó kérdés. Tudod ki ülne OKJ-s iskolába 4 évig 1 szakma miatt.


Ennyi idő alatt egyetemet lehet végezni. Vicc lesz ez az új OKJ.

Remélem rájönnek hogy egy kalap kaki és változtatnak. Érdekes módon eddig egy tanfolyamot 6 hónap alatt elvégzett az ember. Pl. Bolti eladó. Most ugyanezt majd tanulja évekig. Ha végez, semmivel sem lesz előrébb mintha 6 hónapig tanulta volna. Mert így is úgy is bolti eladó végzettséget ad. Csak nagyon nem mindegy mennyit megy érte az ember.

2020. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Valljuk be, k,,va nagy szégyen lesz.

Az iskola főleg szakmai szinten, nem képes 2 évet sem kitölteni. Így most 2 + x évig ültetni az embereket felesleges... A szakmát úgyis ott fogja igazán megtanulni ahol használja és ahol a szaki elmondja mit miért, nem az iskolában...

2020. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítve. Fogalmam sincs, hogy 3 évre teszik-e, vagy hogy, de az egész nevetséges. Az egyetemre való jelentkezéssel is variálnak szakközépből szóval egyre nagyobb szégyen ami itt megy.
2020. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk tegyük fel valaki el akar menni biztonsági őr tanfolyamra,virágkötő tanfolyamra,bolti eladói tanfolyamra stb..

Az ott fog csücsülni 2-3 évig az iskolapadban?

2020. dec. 15. 21:55
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Igen kérdező, eddig úgy néz ki.
2020. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez az új rendszer úgy értelmetlen ahogy van. Tegyük fel ha én virágkötő akarok lenni, akkor mi a picsának üljek a padban 3 évig, ha ezt a szakmát előtte kevesebb idő alatt el lehetett végezni.. 3 év alatt elvégzek egy alapszakot az egyetemen:D
2020. dec. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért kell ott ülni elvileg 3 évig mert úgy több tapasztalatot, tudást mindent szerzel mintha csak 6 hónap alatt végezted volna el. Az más kérdés hogy ez valóban meg is fog e valósulni. Én nem hiszem hogy a 3 éves képzés többet fog adni mint a régi féléves. Úgyhogy tényleg szar az egész.

Azoknak a szivatása szeretnének szakmát tanulni. Férjem is kinézett egy másik szakmát de jelenleg a 8 hónap (ennyit mondtak mikor érdeklődtünk) is kérdéses hogy hogy oldaná meg a munkahelyén. Nemhogy a 2-3 év. Ha pedig ez a rendszer lesz akkor tuti biztos hogy nem is fog már jelentkezni. Sajnos ezzel a szarral sok tanulni vágyótól, akarótól elvették a lehetőséget. Barmok!

2020. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
...*szivatása akik....
2020. dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!