Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a jogi egyetem?...

Mennyire nehéz a jogi egyetem? Mit javaoslnátok annak, aki arra szeretne menni?

Figyelt kérdés

Nem csak magam miatt, de több olyan személy érdekében is tettem fel a kérdést, aki jogra szeretne menni.


Olyanok akiknek van benne tapasztalatuk, esetleg jogot végeztek maguk is: mennyire nehéz? Milyennek látjátok az egyetemista éveket a jogon? Mire kell odafigyelni?



2020. dec. 17. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Rengeteget kell tanulni - de szerintem ezt kb. tudod te is...
2020. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%

A vizsgaidőszak nagyon nehéz, szinte heteken át 0 szabadidő. Aztán ha kijössz az egyetemről diplomával, szinte alig keresel pénzt néhány évig, mert olyan túltelítettség van, hogy megtehetik, hogy nem fizetnek. Aztán jöhet a szakvizsga, ami szintén nagyon nehéz.


Igazából jobban megéri egy szakmunkást elvégezni és kitanulni a szakmát rendesen. (Pl asztalos, villanyszerelő stb). Ezekben a szakmákban 500 ezer, vagy akár 1 millió kereset havonta nem elérhetetlen. Jogászként viszont baromi nehéz, szinte szakvizsga nélkül lehetetlen.

2020. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

Szia!

"Erős" gimnáziumban,ha ment egész végig a MINIMUM 4,6-4,7-es átlag, érettségibe is max egy négyes csúszik be,de nagyon max..mellé ugye emeltet is ötösre,és nyelvvizsga is meg van ezek közben.. és "magolásból" könyveket tudtok betanulni,elmondani..akkor menni fog...bár így is lesznek holtpontok, sőt..és az is lehet "kiégtek" már kb vége felé,mivel nagyon nagyon sok évről van szó..lehet meghirdetik 6ra,de mire elvegzed nem annyi lesz:) csúszások miatt..és utána megint +2 év, (ez több mindentől függ) hogy ügyvéd lehess..ott gyakszit is ügyvéd mellett van aki fizet azért, hogy ott lehessen havi X ft-ot és dolgozhasson..valaki protekcio ugye.. kinek mi..:)

Nekem barátnőm is itt tanul(én már végeztem,szakosodok) a jogin, mint én..volt már, hogy hányt is a fáradságtól,és sorolhatnám..

Szeretni kell,és kitartani..:) ha ez meg van,nem lesz gond..

Nyilván tudjátok ti is,hogy doktori címet,nem csak úgy kap az ember.

Ajánlom a magyart,vagy törit(akár mindkettőt) emelten,illetve a latin jó,ha van.

Melyik egyetemre szeretnétek menni?

Ha van valami kérdésed irj privátban nyugodtan...

Helyesírásért bocsi,ami jött hirtelen gyors írtam..telón. :)

2020. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Hármas vagyok,és igen a kettes is jól mondja,ez idő alatt kb zéró, 0 kereset...sőt ..
2020. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

Nagyon szép a jogi karrier, csak nem itthon. És nem a fizetésekkel van a baj, hanem a haveri alapon működő rendszerrel. Feudális alapokon történik az előléptetés, közel sem meritokrácia (legalábbis állami szektorban.)

Ennek tudatában válaszd a jogot.

2020. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Azt tudom,hogy sokat kell tanulni, de gondolom nem nehezebb, mint az orvosi. Nem vagyok magyarországi, Erdélyi vagyok, a Kolozsvári egyetemre szeretnék menni.

2020. dec. 17. 15:39
 7/14 anonim ***** válasza:
6%

Nem lehet az orvosival összehasonlítani. Azt is sok alkalmatlan elvégzi. Aki csak bemagolni tudja, az ne menjen jogásznak, mert megértés nélkül esélytelen. Hiába az elitgimnázium, 4,7-es átlag, nem ezen múlik.


2: "Igazából jobban megéri egy szakmunkást elvégezni és kitanulni a szakmát rendesen. (Pl asztalos, villanyszerelő stb). Ezekben a szakmákban 500 ezer, vagy akár 1 millió kereset havonta nem elérhetetlen. Jogászként viszont baromi nehéz, szinte szakvizsga nélkül lehetetlen."


Te végezzél azt, legyél egy primitív szakmunkás...

2020. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó. Nem minden szakmunkás primitív. Kevered az alkoholista segédmunkással. Nem az számít ki mennyi mindent magolt be. Mondd h ennyi ésszel te nem szereztél diplomát, mert ha igen, én szégyenből visszaviszem az enyémet.
2020. dec. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Primitív szakmunkások nélkül max egy üres papírdobozban élnél.
2020. dec. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

7es , doktori "címet" nem csak orvosin lehet szerezni...:) hanem elég sok másból is,pl ha a kérdező végez a sulival,ha elindul rajta,ő is lefog...de nem orvosként..

A többit pedig nem is minősítem amit írtál.

Mégis a az általad "primitív" autószerelő szakmunkásnak adsz majd félmilliókat,meg milliókat majd,motor felújítás, meg bármi más miatt is:) meg tud lehuzni még alkatrész árakon is rajtad:) és nem fordítva..

És ahogy előttem is írták, ha nem lennének egy "üres papír dobozban ,ha élnél" ....

2020. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!