Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a jogi egyetem?...

Mennyire nehéz a jogi egyetem? Mit javaoslnátok annak, aki arra szeretne menni?

Figyelt kérdés

Nem csak magam miatt, de több olyan személy érdekében is tettem fel a kérdést, aki jogra szeretne menni.


Olyanok akiknek van benne tapasztalatuk, esetleg jogot végeztek maguk is: mennyire nehéz? Milyennek látjátok az egyetemista éveket a jogon? Mire kell odafigyelni?



2020. dec. 17. 12:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

7.

Egy szakmunkás nem primitív. Nélkülük sehol nem lenne az értelmiségi osztály. Viszont az igaz, hogy ha valakinek az az álma, és ügyes benne akkor persze, azt kell választani. Azzal is szép pénzeket lehet keresni. Viszont nem mindenki ilyennek gondolja a jövőjét.

2020. dec. 17. 18:37
 12/14 anonim ***** válasza:
9%

Persze, csupa kiváló művelt ember van ott. A legtöbb diplomás is műveletlen ma már, így értettem a primitívet. Én nagyon jól megvagyok nélkülük is.


Soha nem írtam, hogy csak az orvosin lehetne doktori címet szerezni, mint ahogy valaki írja a válaszadók közül. Láthatóan zéró szövegértelmezési képességed van, ha jogra jársz, hagyj fel vele. Az orvosi túl van értékelve, negyedévtől nincs, csak ún. tömbvizsga, míg a jogászok vizsgáznak mind a tíz félévben rendes- és záróvizsgaidőszak során. És a záróvizsga nem a "kegyelmi" időszakot jelenti, mint a legtöbb egyetemen, sőt, nehezebb az összes addigi vizsgánál.

2020. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
14%
Ne keverd a lexikális tudást az intelligenciával, mert ilyet intelligens ember nem csinál.
2020. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
49%
Egyáltalán nem kell végig tanulni az életed jogon. Ha nehezebben megy a tanulás vagy nagyon szeretsz maximumot kihozni, akkor elképzelhető hogy 0-24ben tanulsz. De az ilyenek ritkák, általában ők jogtudósok lesznek, egyetemi professzorok. De nagy része dolgozik mellette. Én is harmadévesen kezdtem el dolgozni, mint gyakornok és végig gyakornok voltam amíg nem végeztem. Az anyagot meg úgyse lehet megtanulni tökèletesen, mert rengeteg és folyamatosan változik. Ahhoz hogy egy területhez igazán érts, több éves gyakorlati tapasztalat is kell. Egyetem mellett végzett gyakorlat sokkal többet jelent mind tudásban, mind karrierben mint ha végig csak tanulnál. Sokan végeznek jog mellett másik szakot is, vagy járnak rendszeresen versenyekre, vagy erasmusra. Ez mind attól függ milyen a személyiséged és mennyire könnyen tanulsz. Mert az igaz, hogy vannak akiknek csak a magolás megy, az pedig időigényes.
2020. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!